Galutinis nušienavimo terminas šiais metais nukeltas į rugpjūčio 15 d.
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2012.08.01

Galutinis nušienavimo terminas šiais metais nukeltas į rugpjūčio 15 d.

Galutinis nušienavimo terminas šiais metais nukeltas į rugpjūčio 15 d.
Ūkininkai, nespėjantys nušienauti pievų ar nuganyti ganyklų iki rugpjūčio 1 d., gali atsikvėpti. 2012 m. liepos 31 d. žemės ūkio ministro įsakymu pakeistas Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų 9 punktas. Ūkininkai ganyklas arba pievas, taip pat daugiametes ganyklas arba pievas, naudojamas gyvuliams ganyti, privalo nuganyti arba nušienauti iki rugpjūčio 15 d.
 
Iki rugpjūčio 15 d. ganyklose arba pievose turi būti sutvarkytas šienas ar žalioji masė. Tai reiškia, kad iki šios datos šieną ar žaliąją masę reikės išvežti iš lauko arba šienavimo metu susmulkinti ir tolygiai paskleisti ganyklų arba pievų, taip pat daugiamečių ganyklų arba pievų plotuose. Šienas gali būti sudėtas į kūgius arba supresuotas ir paliktas lauke. Minėto šienavimo ar ganymo termino privalu laikytis ir soduose bei uogynuose, kurių tarpueiliuose laikoma veja ar pieva.
 
Dalyvaujančiųjų Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programose „Kraštovaizdžio tvarkymas“ bei „Rizikos“ vandens telkinių būklės gerinimas“ dėmesiui: pagal priemonės programų įgyvendinimo taisykles draudžiama deklaruotuose laukuose paskleisti susmulkintą nušienautą žolę.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 18 d. 11:12