Galutinis mokėjimo prašymas – tik įregistravus statybas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2015.11.10

Galutinis mokėjimo prašymas – tik įregistravus statybas

Galutinis mokėjimo prašymas – tik įregistravus statybas
Nacionalinė mokėjimo agentūra atkreipia dėmesį, kad lapkričio 1 d. įsigaliojo Statybos įstatymo pakeitimai, numatantys privalomą pastatytų ir statomų statinių registraciją.
 
Pakeitimuose numatyta, kad, atlikus statybos baigimo procedūras, statinį ir daiktines teises į jį privaloma įregistruoti Nekilnojamojo turto registre ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo statybos užbaigimo akto gavimo dienos, deklaracijos apie statybos užbaigimą patvirtinimo ir įregistravimo dienos arba nuo deklaracijos apie statybos užbaigimą pasirašymo dienos (kai ji netvirtinama ir neregistruojama Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje).
 
Iki šio įstatymo įsigaliojimo baigti statyti, pradėti ir ilgiau kaip 3 metus nebaigti, tačiau Nekilnojamojo turto registre neįregistruoti statiniai ir daiktinės teisės į juos turi būti įregistruoti Nekilnojamojo turto registre ne vėliau kaip per vienus metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos.
 
Atkreipiamas dėmesys, kad paramos gavėjai, įgyvendinantys investicinius projektus, kuriuose yra numatytos statybos, galutinį mokėjimo prašymą galės pateikti tik tada, kai Nekilnojamojo turto registre bus įregistravę statybos baigimo procedūrą.
 
Daugiau informacijos apie įsigaliojusius Statybos įstatymo pakeitimus dėl privalomos pastatytų ir statomų statinių registracijos galite rasti čia
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2015 m. lapkričio 10 d. 14:49