Europos Komisijos nariai lankosi NMA
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2014.12.18

Europos Komisijos nariai lankosi NMA

Europos Komisijos nariai lankosi NMA
Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato atstovai vakar (gruodžio 17 d.) Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) kvietimu atvyko į Lietuvą.
 
Europos Komisijos (EK) atstovų atvykimo į Lietuvą tikslas – pristatyti naujo programinio laikotarpio bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP), supažindinti su EK teisės aktų, kuriais nustatomos tiesioginių išmokų skyrimo taisyklės pagal BŽŪP, nuostatomis. EK Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato D3 skyriaus atstovai – Michael Bjornaa, Ansa Norman Palmer, Alina Kozačenko – jau antrą dieną konsultuoja NMA ir kitų institucijų darbuotojus.
 
NMA direktorius Erikas Bėrontas, sveikindamas iš Briuselio atvykusius svečius, pasidžiaugė, kad 2014 m. pradžioje EK buvo įkurtas naujas padalinys, kuris atlieka svarbią funkciją: D3 skyriaus darbuotojų konsultacijos BŽŪP klausimais padeda ES šalims narėms pasirengti BŽŪP reformai ir ją įgyvendinti, išvengti galimų administravimo klaidų. Šio skyriaus darbuotojai jau konsultavo žemės ūkio ir kaimo plėtros specialistus Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Danijoje bei kitose ES šalyse. Šio padalinio darbuotojai sulaukė kvietimų iš 20 ES šalių narių.
 
Susitikimo pirmąją dieną NMA atstovė Vida Timinskienė pristatė bendrosios paraiškos tiesioginėms išmokoms gauti pateikimo, duomenų sutikrinimo ir administravimo procesą, o svečiai iš EK atsakė į susitikimo dalyvių klausimus, susijusius su atskirų reglamentų punktų taikymo nuostatomis.
 
Į susitikimą su EK atstovais atvyko ir Žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro specialistai. Žemės ūkio ministerijos atstovas Antanas Karbauskis trumpai pristatė tiesioginių išmokų paramos schemas, kurios bus taikomos Lietuvoje naujuoju programiniu laikotarpiu. Su Tiesioginių išmokų 2015–2020 metų finansinio laikotarpio struktūra galima susipažinti Žemės ūkio ministerijos svetainėje, paspaudus šią nuorodą.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. gruodžio 18 d. 13:41