Estijoje pripažinimo sulaukė Ukmergės raj. VVG projektas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2013.10.08

Estijoje pripažinimo sulaukė Ukmergės raj. VVG projektas

Estijoje pripažinimo sulaukė Ukmergės raj. VVG projektas
Šių metų rugsėjo 26–27 d. Estijoje vykusioje Kaimo plėtros 2007–2013 metų programos LEADER tarptautinio bendradarbiavimo konferencijoje „Dalijimasis patirtimi – daugiau naudos“ tarp geriausių projektų jaunimo kategorijoje buvo pripažintas Ukmergės rajono vietos veiklos grupės (VVG) koordinuojamas tarptautinio bendradarbiavimo projektas „Jaunimas jaunimui“. Šiam projektui skirtas specialusis apdovanojimas.
 
Estijos nacionalinio kaimo tinko organizuotos konferencijos pagrindinis tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi, pristatyti geriausius ir įdomiausius Šiaurės – Baltijos šalių LEADER tarptautinio bendradarbiavimo projektus.
 
Geriausi projektai pagal penkias kategorijas
 
Konferencijos metu buvo ne tik pristatyti, bet ir renkami geriausi VVG projektai. Juos vertino specialiai sudaryta komisija iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Danijos ir Švedijos Nacionalinių kaimo tinklų ir kitų institucijų.
 
Iš 160 tarptautinio bendradarbiavimo projektų, kuriuose dalyvavo ne mažiau kaip viena VVG iš Šiaurės ir Baltijos regiono, speciali komisija įvertino 60 tarptautinio bendradarbiavimo projektų, tarp jų pateko 4 projektai, kuriuos įgyvendino Lietuvos VVG. Vėliau komisija atrinko 21 geriausią projektą.
 
Projektai buvo atrenkami pagal 5 kategorijas: jaunimas, turizmas, kultūra, vietovės vystymas, vietiniai ištekliai ir aplinka.
 
Tarp geriausių jaunimo kategorijoje – Lietuvos projektas
 
Tarp keturių geriausių tarptautinio bendradarbiavimo projektų jaunimo kategorijoje buvo pripažintas Ukmergės rajono VVG koordinuojamas projektas „Jaunimas jaunimui“. Šio projekto partneriai – Latvijos (Cesis) ir Estijos (Polva) VVG.
 
Pagrindinė projekto idėja yra skatinti kaimo jaunimo užimtumą, aktyvios saviraiškos galimybes, kartu užtikrinant švietimo ir ugdymo priemonių įvairovę. Šiuo projektu siekta atkreipti dėmesį į vietos rajonų užimtumo galimybes kultūros, ekonomikos srityse bei skatinti jaunimą po studijų grįžti gyventi į kaimo regionus.
 
Projekto įgyvendinimo metu buvo suorganizuotos 3 tarptautinės jaunimo edukacinės stovyklos (Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje), kuriose jaunimas dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose: šokio, meno ir dailės terapijos, maisto ruošimo bei bendradarbiavimo mokymuose „Kaimas – bendradarbiavimo ateitis“, kuriuose siekta skatinti jaunimo iš skirtingų šalių bendradarbiavimą dalijantis idėjomis, kaip aktyvinti savo gyvenamosios kaimo vietovės jaunimo užimtumą.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 14 d. 15:05