ES paramos administravimo patirtis – kolegoms iš Ukrainos
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2014.10.14

ES paramos administravimo patirtis – kolegoms iš Ukrainos

ES paramos administravimo patirtis – kolegoms iš Ukrainos
Įgyvendinant projektą „Gebėjimų ugdymas agrarinės politikos srityje Ukrainoje“, praeitą savaitę Lietuvoje lankėsi delegacija iš Ukrainos.
 
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), bendradarbiaudama su Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministerija, veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba, kuri po neseniai įvykusios reorganizacijos tapo tiesiogiai pavaldi šalies Vyriausybei ir praplėtė savo atsakomybės ribas, nuo šių metų liepos mėnesio įgyvendina dvišalį projektą, remiamą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. Šio projekto tikslas – suteikti konsultacinę paramą ukrainiečiams, įgyvendinantiems eurointegracinius siekius.
 
Siekdami susipažinti su Europos Sąjungos (ES) teikiama investicine parama žemės ūkiui ir kaimo plėtrai, investicinių projektų administravimo sistema ir šių projektų įgyvendinimo  kontrolės ypatumais, praėjusią savaitę Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministerijos, Veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos bei šalies Vyriausybės atstovai apsilankė Lietuvoje.
 
Šių metų spalio 5-10 dienomis vykusio vizito metu delegacija susipažino ne tik su investiciniams  projektams keliamais ES reikalavimais, bet ir domėjosi, kokie veiksmai yra atliekami projektų vertinimo, administravimo bei kontrolės proceso eigoje, kokios informacinės sistemos tam yra naudojamos. Ukrainiečiams buvo pristatytos ir pagrindinės SAPARD (ES priešįstojiminės paramos programa žemės ūkiui ir kaimo plėtrai) kryptys bei šios programos sąsajos su ENPARD (Europos kaimynystės parama žemės ūkiui ir kaimo plėtrai). Be to, svečiai turėjo galimybę tiesiogiai pamatyti, kokią šiuolaikinę įrangą/techniką paramos gavėjai įsigijo, kokius infrastruktūros plėtros darbus jie nuveikė, gavę ES paramą,  kokius rezultatus jie pasiekė. Kartu su NMA projekto komanda ukrainiečiai apsilankė Rietavo įmonėje „Veterinarinė sanitarija“, mėsos perdirbimo įmonėje „Agroveta“, turėjo progą pamatyti, kaip tvarkosi viena iš kaimo turizmo sodybų Plungės rajone, taip pat pasinaudojusi parama.
 
Ukrainos delegacijos atstovė, Veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos Finansų departamento  direktorė Liubovė Motorniuk pažymėjo, kad dvišalio projekto nauda abipusė – Ukrainos institucijų atstovai turi galimybę įsitikinti ES teikiamos paramos nauda ir privalumais bei susipažinti su praktikoje pasiteisinusia paramos administravimo schema Lietuvoje, o taip pat pasinaudoti šia patirtimi, vykdant Ukrainos agropramoninio komplekso reformą. 
 
Tuo tarpu NMA darbuotojai, dalyvaudami tokio pobūdžio projektuose, turi galimybę tobulinti konsultacinius įgūdžius, užmegzti naujus kontaktus ir semtis tolesnio veiklos tobulinimo idėjų.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. spalio 14 d. 13:49