ENVISION projekte kuriamos inovatyvios tvaraus ūkininkavimo stebėjimo priemonės
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2022.12.02

ENVISION projekte kuriamos inovatyvios tvaraus ūkininkavimo stebėjimo priemonės

ENVISION projekte kuriamos inovatyvios tvaraus ūkininkavimo stebėjimo priemonės
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), dalyvaudama Europos Sąjungos (ES) mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizontas 2020“ tarptautiniame projekte ENVISION „Tvaraus žemės ūkio praktikų stebėjimas“, su parneriais siekia įgyvendinti nuolatinę ir sistemingą žemės dangos ir klimatui nekenkiančių žemės ūkio praktikų stebėseną.
 
Projekto metu naudojantis Pasaulinės Žemės stebėjimo sistemos (GEOSS) ir Europos Komisijos Žemės stebėjimo programos „Copernicus“ duomenimis sukurti ir šiuo metu testuojami auginamų pasėlių rūšių , dirvožemio organinės anglies, ekologinio ūkininkavimo, pievų šienavimo ir dirvožemio erozijos duomenų žemėlapiai.
 
Siekiama, kad nuo 2023 metų projekto rezultatais galėtų naudotis visos ES mokėjimo agentūros, įgyvendinančios naujus strateginius planus.
 
NMA, dalyvaudama ENVISION projekte su partneriais iš Graikijos, Slovėnijos, Belgijos, Jungtinės Karalystės, Serbijos ir Kipro ne tik įgyja patirties, kuri vertinga kuriant ir tobulinant Automatinę laukų nuolatinio stebėjimo sistemą (ALNSIS), bet ir planuoja panaudoti ENVISION sukurtus įrankius kasdienėje veikloje bei atverti duomenis ūkininkams, mokslo institucijoms ir kitoms įstaigoms.
 
Šiais metais pradėta naudoti ALNSIS leidžia visoje Lietuvos teritorijoje identifikuoti imituojančius ūkininkavimą ir daugiau paramos skirti ūkininkams, realiai vykdantiems žemės ūkio veiklą, besilaikantiems reikalavimų ES paramai gauti, padeda mažinti NMA apsilankymų ūkiuose skaičių bei informuoti ūkininkus apie dar neįvykdytus įsipareigojimus.
 
Daugiau informacijos apie ENVISION projektą galite rasti čia.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2022 m. gruodžio 7 d. 11:44