EK ir tarptautinio tinklo atstovai susitinka Vilniuje
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.09.14

EK ir tarptautinio tinklo atstovai susitinka Vilniuje

EK ir tarptautinio tinklo atstovai susitinka Vilniuje
Šiandien, rugsėjo 14 d., Nacionalinėje mokėjimo agentūroje prasidėjo dvi dienas truksiantis Mokymosi tinklo arba Learning Network, vienijančio Europos Sąjungos (ES) šalių narių mokėjimo agentūrų vadovus, atstovų susitikimas.
 
Mokymosi tinklas – priemonė, kurios pagrindu inicijuojamas, koordinuojamas ir plėtojamas bendradarbiavimas tarp mokėjimo agentūrų. Tai – konkreti praktinė veikla, susijusi su inovacijų pritaikymu kasdienėje ES mokėjimo agentūrų veikloje. Čia nuolat keičiamasi patirtimi ir gerosios praktikos pavyzdžiais.
 
Periodiškai vykstančių tinklo narių susitikimo metu siekiama identifikuoti priemones, kurias įgyvendinus būtų galima užtikrinti efektyvesnį ir skaidresnį ES paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai administravimą, sumažinti šio administravimo finansines ir žmogiškųjų išteklių sąnaudas, trumpai tariant – siekti tolesnio bendrosios žemės ūkio politikos supaprastinimo (BŽŪP), administravimo naštos mažinimo ūkininkams ir mokėjimo agentūroms.
 
Tarp pagrindinių šiais metais Vilniuje vykstančio renginio temų – šiuolaikinių technologijų diegimo mokėjimo agentūrose rezultatai bei perspektyvos, įskaitant robotizaciją, palydovinius vaizdus bei informacines technologijas. Susitikimą organizuoti pasirinkta Nacionalinėje mokėjimo agentūroje, kaip vienoje iš aktyviausių šioje srityje tinklo narių.
 
Pasak NMA direktoriaus Eriko Bėronto, renginio Vilniuje pobūdį glaustai perteikia amerikiečių inžinieriaus ir išradėjo Dean Kamen žodžiai: „Kartkartėmis nauja technologija, įsisenėjusi problema ir puiki idėja virsta inovacija“. NMA vadovas, pradėdamas susitikimą, pabrėžė, kad viena iš BŽŪP reformos krypčių turėtų tapti paramos gavėjų ir agentūrų vaidmenų pasikeitimas, t. y. ūkininkas, laikydamasis nustatytų reikalavimų, turėtų tik ūkininkauti, o agentūra vietoj kontroliuojančios institucijos turėtų tapti patariančia. Pristatytas ir Lietuvos inicijuojamas „Paramos be paraiškos“ modelis, kurį būtų įmanoma įgyvendinti pasinaudojus palydovinių vaizdų ir kitų šiuolaikinių priemonių teikiamomis galimybėmis.
 
Renginio metu taip pat bus aptariamos vieningo audito modelio taikymo galimybės, su plotais susijusių priemonių administravimo teisės aktų pokyčiai BŽŪP 2020–2021 metų laikotarpiu, glaudesnio bendradarbiavimo su EK plėtojimas.
    
Susitikime dalyvauja taip pat ir Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato atstovai – Užtikrinimo ir audito direktorato vadovė Christina Borchmann bei kiti svečiai.
 
Tikimasi, kad renginio Vilniuje rezultatai taps dar vienu postūmiu tolesnio BŽŪP supaprastinimo link.
 
Vaizdo siužetą „Parama be paraiškos“, kuris buvo parodytas renginio metu, galite rasti čia.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. rugsėjo 19 d. 10:53