Draudžiantiems augalus – valstybės pagalba
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.11.02

Draudžiantiems augalus – valstybės pagalba

Draudžiantiems augalus – valstybės pagalba
Ūkininkams, draudžiantiems augalus nuo patirtų nuostolių, teikiama valstybės pagalba ir nacionalinio biudžeto lėšomis kompensuojama dalis draudimo įmokų. Atkreipiame dėmesį į kelis Draudimo įmokų dalinio kompensavimo taisyklių pakeitimus, patvirtintus Žemės ūkio ministro įsakymu spalio 17 d.
 
Pagal pakeistas taisykles draudimo įmokų dalis yra kompensuojama apdraudus pasėlius ir (arba) augalus nuo iššalimo sukeltų padarinių, kai pagal draudimo sutartį numatomi padengti ne didesni kaip 30 proc. vidutinės trejų metų produkcijos nuostoliai, ir nuo nepalankių sąlygų, kaip šalna, speigas, kruša, ledas, lietus, audra ir kt.
 
Vidutinė metinė trejų metų produkcija apskaičiuojama pagal savivaldybės, kurioje yra registruotas ūkininko ūkis, Lietuvos statistikos departamento oficialiai skelbiamą vidutinį metinį praėjusių trejų metų produkcijos rūšies derlingumą tonomis iš hektaro.
 
Nepaisant to, įvyko draudžiamasis įvykis ar ne, ūkininkams, apdraudusiems augalus, kompensuojama 50 procentų draudimo įmokų sumos atsižvelgiant į didžiausiuosius draudimo įmokų įkainius. Su jais susipažinti galite čia.
 
Taip pat pažymėtina, kad draudimo įmonės negalės teikti pažymų ūkininkų mokamoms nekompensuojamoms draudimo įmokoms kompensuoti.
 
Atkreipiame dėmesį, kad anksčiau ūkininkai pirmą draudimo įmokos kompensaciją gaudavo už žiemojančius augalus, o vėliau buvo išmokama likusi kompensacija už vasarinius pasėlius. Dabar pagal pakeistas taisykles ūkininkams, apdraudusiems augalus, sumokėjusiems visą draudimo įmoką bei deklaravusiems žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, bus išmokama viena bendra kompensacija.
 
Dokumentai teikiami nuo einamųjų metų birželio 1 d., bet ne vėliau kaip iki einamųjų metų rugsėjo 30 d., savivaldybės, kurioje įregistruota žemės ūkio valda, administracijai.
 
Naudinga informacija
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. lapkričio 2 d. 12:59