Draudimo įmokoms kompensuoti – 2,1 milijono eurų
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2015.01.13

Draudimo įmokoms kompensuoti – 2,1 milijono eurų

Draudimo įmokoms kompensuoti – 2,1 milijono eurų
Savanoriškuoju draudimu apdraudusieji pasėlius nuo nuostolių, kuriuos sukelia nepalankios oro sąlygos, jau sulaukė kompensacijų, kurių dydis siekia 50 proc. draudimo įmokų sumos. Nacionalinė mokėjimo agentūra šios valstybės pagalbos gavėjams išmokėjo 2,1 mln. eurų (7,2 mln. litų) dalinių draudimo įmokų kompensacijų už 2014 metus.
 
Pareiškėjai, siekiantys paramos, kreipėsi į savivaldybes, kuriose įregistruota žemės ūkio valda, dėl pagalbos suteikimo. Iš viso 2014 metais 39 savivaldybėse buvo užregistruotos 553 pažymos. Daugiausia pažymų buvo užregistruota Joniškio, Kėdainių, Šiaulių, Marijampolės ir Kupiškio savivaldybėse.
 
Patvirtintiems pagalbos gavėjams buvo išmokėtos dalinės draudimo įmokų kompensacijos už apdraustus deklaruotus bulvių, kopūstų, burokėlių, morkų, svogūnų, cukrinių runkelių, sodų ir uogynų augalų, vasarinių bei žieminių javų, grikių, kukurūzų, linų, vasarinių bei žieminių rapsų ir kitų augalų plotus.
 
Draudimo įmokų kompensacijos yra mokamos tik už draudimo liudijimo, jo priedų ir jų papildymo ir (arba) patikslinimo įsigaliojimo dieną nuosavybės teise pareiškėjams priklausančius apdraustus augalus.
 
Ši valstybės pagalba skiriama žemės ūkio veiklos subjektams, užsiimantiems pirmine žemės ūkio produktų gamyba, ir į ją pretenduoti gali fiziniai asmenys bei mažos ir vidutinės įmonės.
 
Daugiau informacijos apie draudimo įmokų dalinį kompensavimą galite rasti čia.
Su Draudimo įmokų dalinio kompensavimo taisyklėmis galite susipažinti paspaudę šią nuorodą.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. birželio 3 d. 14:53