DIONE projektas padeda sukurti inovatyvius įrankius ir įgyti patirties
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2022.10.31

DIONE projektas padeda sukurti inovatyvius įrankius ir įgyti patirties

DIONE projektas padeda sukurti inovatyvius įrankius ir įgyti patirties
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), dalyvaudama tarptautiniame projekte DIONE su partneriais Europos Sąjungos (ES) šalių, kuria inovatyvių technologijų įrankių rinkinį, skirtą plotinių priemonių atitikties patikrų modernizavimui ir atitinkamo poveikio aplinkai vertinimui. Tai stipriai prisidėjo ir prie automatinės laukų nuolatinio stebėjimo sistemos (ALNSIS), kuri jau naudojama NMA, sukūrimo.
 
ES Horizon 2020 programos finansuojamo DIONE projekto tikslas – sukurti tiesioginių išmokų reikalavimų nuotolinio stebėjimo priemonių rinkinį, skirtą mokėjimo agentūroms ir ūkininkams, taip pat aplinkosauginių rodiklių stebėsenos šalies mastu įrankį. Projekte palydoviniai duomenys integruojami su dronų, dirvožemio jutiklių ir laukų nuotraukų, pateiktų per mobiliąsias programėles, duomenimis.
 
Įgyvendinant DIONE projektą sukurtas aplinkosauginių rodiklių stebėsenos šalies mastu įrankis suteikia galimybę gauti duomenis apie žemės dangos pokyčius, ūkininkavimą didelės vertės gamtinėse teritorijose, „Natura 2000“ priemonę, ekologinę žemdirbystę , dirvos eroziją ir kt.  
 
NMA, dalyvaudama DIONE projekte su partneriais iš Graikijos, Slovėnijos, Kipro ir Serbijos, įgijo vertingos patirties, kuri buvo panaudota ALNSIS kūrimui Lietuvoje – DIONE projekto metu sukurti įrankiai sėkmingai papildė šią sistemą. Tris pastaruosius metus NMA kurta ALNSIS atlieka deklaruotų žemės ūkio naudmenų stebėseną nuotoliniu būdu. Ši nauja laukų monitoringo sistema leidžia skirti daugiau paramos tikriesiems ūkininkams iš anksto informuojant juos apie galimas klaidas, jos dėka ūkininkų ūkiuose mažėja NMA vykdomų fizinių patikrų, taip pat lengvai nustatomi neteisėti paramos pasisavinimo atvejai.
 
DIONE įrankių paslaugų aprašymą galite rasti čia.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2022 m. spalio 31 d. 07:30