Dėl PVM įstatymo pakeitimo
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2015.06.29

Dėl PVM įstatymo pakeitimo

Dėl PVM įstatymo pakeitimo
Atkreipiame dėmesį, kad paramos gavėjai, siekiantys, jog jų patirtos išlaidos būtų kompensuotos, nuo šių metų liepos 1 d. privalo laikytis atnaujinto Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo nuostatų.
 
Ši informacija aktuali paramos gavėjams, kurie yra pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojai ir kuriems, remiantis paramos priemonių įgyvendinimo taisyklių nuostatomis, PVM gali būti kompensuojamas paramos lėšomis.
 
Tais atvejais, jei paramos gavėjas įsigyja statybos darbus rangos būdu, atsiskaityti privaloma taip:
 
  • suma (be PVM) mokama tiekėjui/teikėjui, o priskaičiuota PVM suma mokama į valstybės biudžetą (Valstybinei mokesčių inspekcijai)
arba
  • suma (be PVM) mokama tiekėjui/teikėjui ir Valstybinei mokesčių inspekcijai deklaruojamas tik menamas PVM (FR0600 deklaracijos 33 langelyje)
 
Išrašomoje PVM sąskaitoje faktūroje, kai pirkėjas yra PVM mokėtojas, įrašoma nuoroda į Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 96 straipsnį.
 
Nacionalinės mokėjimo agentūros specialistai, vertindami paramos gavėjo pateiktą mokėjimo prašymą, privalės įsitikinti, kad PVM suma sumokėta į valstybės biudžetą arba deklaruota kaip menamas PVM.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2015 m. birželio 29 d. 10:27