Deklaravimo pradžią žymi tradicinė konferencija
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2015.04.01

Deklaravimo pradžią žymi tradicinė konferencija

Deklaravimo pradžią žymi tradicinė konferencija
Kaip ir kasmet, kovo pabaigoje Nacionalinė mokėjimo agentūra sukvietė šalies rajonų savivaldybių atstovus į konferenciją, skirtą artėjančio žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo aktualijoms aptarti.
 
Jiems vakar, kovo 31 dieną, 2014–2020 m. paramos laikotarpio naujoves ir ankstesniu laikotarpiu įgytą patirtį pristatė Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro specialistai. Druskininkuose vykusiame renginyje taip pat dalyvavo socialinių partnerių atstovai.
 
Už dviejų savaičių (balandžio 13 d.) prasidėsiantis deklaravimas vyks pagal 2014–2020 m. programiniam laikotarpiui nustatytas taisykles. Išmokų sandara nuo šių metų iš esmės skiriasi nuo buvusios 2007–2013 m., todėl svarbus tinkamas tiek ūkininkų, tiek žemės ūkio srities specialistų pasirengimas.
 
Apie paraiškų administravimo naujoves 2015 m. kalbėjo Nacionalinės mokėjimo agentūros direktorius Erikas Bėrontas. Pasak jo, numatyta automatizuoti paraiškų vertinimo procesą, jau paraiškų surinkimo metu nustatyti deklaravimo klaidas ar neatitikimus, patogiau ir greičiau gauti informaciją iš kitų institucijų, tobulinti deklaruotų paramai netinkamų plotų administravimą.
 
„Šių ir kitų veiksmų dėka išmokos jau pirmosiomis jų mokėjimo dienomis pasieks visus pareiškėjus, kurių paraiškose nenustatyta neatitikimų ir atliktos reikalingos patikros“, – kalbėjo agentūros direktorius.
 
Avansai už 2015 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus turėtų būti mokami nuo spalio vidurio, pagrindinė išmokos dalis – nuo gruodžio 1 d.
 
Konferencijos dalyviai buvo paraginti atkreipti dėmesį į vystomas elektronines paslaugas, paskatinti pareiškėjus naudotis informaciniu portalu, kurį patobulinus, pareiškėjui bus pateikta išsamesnė informacija apie administruojamos paraiškos būseną, išskiriant atskirus administravimo etapus, atliktų patikrų rezultatus, pritaikytas sankcijas.  Netrukus bus suteiktos galimybės naudotis Žemės ūkio ministerijos reguliavimo sričiai priskirtų institucijų ir įstaigų žemės ūkio subjektams teikiamų elektroninių paslaugų informacine sistema (ŽŪMIS), kuri praplės teikiamų elektroninių paslaugų ratą.
 
Renginio metu deklaravimo aktualijas pristatė Žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro, Nacionalinės mokėjimo agentūros atstovai. Konferencijos pranešimus galite rasti čia*.
 
Jau antrus metus iš eilės konferencijos pabaigoje buvo įteikti apdovanojimai rajonų seniūnijų darbuotojams, prisidėjusiems prie sklandaus žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo 2014 m.
 
Nacionalinės mokėjimo agentūros Tiesioginės paramos departamentas atrinko tris rajonus, kurių pateiktose paraiškose nustatyta mažiausiai neatitikimų. Pasvalio, Akmenės ir Marijampolės rajonų žemės ūkio skyrių vedėjų siūlymu padėkos už bendradarbiavimą, profesionalų darbą ir pagalbą pareiškėjams įteiktos Joniškėlio apylinkės seniūnijos specialistei Gražinai Bagužienei, Akmenės rajono Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyresniajai  specialistei Aldonai Badaukienei,  Liudvinavo seniūnijos vyresniajai specialistei žemės ūkiui Vilmai Tumosienei.
 
Šie ir kiti žemės ūkio skyrių, seniūnijų specialistai savo darbu prisideda prie spartaus ir sklandaus šalies ūkininkų pateiktų paraiškų administravimo bei paramos išmokėjimo.
 
*Atkreipiame dėmesį, kad pranešimuose esanti informacija parengta vadovaujantis teisės aktų projektais (tais atvejais, kai teisės aktai nėra patvirtinti) ir gali keistis.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2015 m. balandžio 1 d. 08:58