Deginti žolę pievose ir ganyklose draudžiama, pareiškėjams gresia sankcijos
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2020.03.27

Deginti žolę pievose ir ganyklose draudžiama, pareiškėjams gresia sankcijos

Deginti žolę pievose ir ganyklose draudžiama, pareiškėjams gresia sankcijos
Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) kontrolieriai kasmet gauna pranešimų apie deginamą žolę pareiškėjų deklaruojamuose laukuose. Degindami žolę ūkininkai pažeidžia vieną iš geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimų. Prašome ūkininkų laikytis nustatyto reikalavimo – už žolės deginimą taikomos sankcijos.
 
NMA specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad ūkininkai, deklaruojantys žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus, privalo laikytis GAAB reikalavimų. Vienu iš jų draudžiama deginti žemės ūkio augalus ir jų ražienas, žolę ganyklose arba pievose, taip pat daugiametėse ganyklose arba pievose, išskyrus tam tikrus atvejus, kurie numatyti Aplinkos apsaugos reikalavimuose dėl sausos žolės, nendrių, šiaudų bei laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimo.
 
Gavę pranešimą apie pernykštės žolės deginimą, NMA Kontrolės departamento specialistai vyksta į vietą, išmatuoja nudegintą plotą ir duomenis pateikia paraiškas administruojančiam NMA padaliniui. Kaip ir ankstesniais metais, už šį pažeidimą pareiškėjams bus taikomos sankcijos.
 
Apie nudegintus laukus NMA informuoja regionų aplinkos apsaugos departamentai ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, savivaldybės. Taip pat neabejingi Lietuvos piliečiai apie pastebėtus išdegintus laukus gali pranešti mobiliąja programėle „NMA agro“.
 
Kaip pranešti apie išdegintą žolę naudojantis mobiliąja programėle
 
Norėdami informuoti apie pastebėtus išdegintus plotus, atsisiųskite mobiliąją programėlę „NMA agro“ į telefoną, paspauskite žalią sudėties ženklą, esantį dešiniajame apatiniame kampe, pasirinkite formą „pranešti apie pažeidimus“ ir pažeidimo tipą – „Išdegę plotai laukuose“. Galite pateikti pažeidimo aprašą ar pastabas, bet tai nėra privaloma. Palietę fotoaparato ikoną ir nufotografavę išdegintą plotą paspauskite žalią vokelį ir išsiųskite pranešimą mums. Trumpa naudojimosi mobiliąja programėle instrukcija pateikta programėlėje.
 
Programėlę „NMA agro“ galima nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“ ir „Apple Store“ parduotuvių, paieškos lauke suvedus „NMA agro“. „NMA agro“ veikia ir „Android“ ir IOS operacinėse sistemose.
 
Pastebėję gaisrą, nedelsiant kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2020 m. kovo 27 d. 11:09