Deginti žolę ganyklose ir pievose – draudžiama
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.04.27

Deginti žolę ganyklose ir pievose – draudžiama

Deginti žolę ganyklose ir pievose – draudžiama
Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) kontrolieriai šiais metais jau gavo 26 pranešimus apie deginamą žolę pareiškėjų deklaruojamuose laukuose. Degindami žolę pareiškėjai pažeidžia vieną iš geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimų. Šio reikalavimo nesilaikantiems pareiškėjams taikomos sankcijos.
 
NMA specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad pareiškėjai, deklaruojantys žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus, privalo laikytis GAAB reikalavimų. Vienu iš jų draudžiama deginti žemės ūkio augalus ir jų ražienas, žolę ganyklose arba pievose, taip pat daugiametėse ganyklose arba pievose, išskyrus tam tikrus atvejus, kurie numatyti Aplinkos apsaugos reikalavimuose dėl sausos žolės, nendrių, šiaudų bei laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimo.
 
Gavę pranešimą apie pernykštės žolės deginimą, NMA Kontrolės departamento specialistai vyksta į vietą, išmatuoja nudegintą plotą ir duomenis pateikia paraiškas administruojančiam NMA padaliniui. Kaip ir ankstesniais metais, už šio geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimo pažeidimą pareiškėjams taikomos sankcijos.
 
Šiais metais NMA dėl deginamos žolės gavo 26 pranešimus iš šių rajonų: Anykščių, Pagėgių, Tauragės, Pasvalio, Vilniaus, Biržų, Kauno, Šilutės, Širvintų.
 
Apie nudegintus laukus NMA informuoja regionų aplinkos apsaugos departamentai ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, savivaldybės.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. gegužės 24 d. 16:11