Deginti žolę ganyklose ir pievose – draudžiama
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2015.04.30

Deginti žolę ganyklose ir pievose – draudžiama

Deginti žolę ganyklose ir pievose – draudžiama
Pavasariui įpusėjus Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) kontrolieriai jau gavo apie 100 pranešimų apie deginamą žolę pareiškėjų deklaruojamuose laukuose. Daugiausia pažeidimų užfiksuota Tauragės ir Vilniaus rajonuose.
 
Dar kartą norėtume atkreipti pareiškėjų dėmesį į tai, kad privaloma laikytis geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimo – nedeginti žemės ūkio augalų bei jų ražienų, žolės ganyklose ir pievose, taip pat daugiametėse ganyklose ir pievose, išskyrus tam tikrus atvejus, kurie numatyti Aplinkos apsaugos reikalavimuose dėl sausos žolės, nendrių, šiaudų bei laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimo.
 
Gavę pranešimą apie pernykštės žolės deginimą, NMA Kontrolės departamento specialistai vyksta į vietą, išmatuoja nudegintą plotą ir duomenis pateikia paraiškas administruojančiam agentūros padaliniui. Kaip ir ankstesniais metais, už šio geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimo pažeidimą pareiškėjams bus taikomos sankcijos.
 
Apie nudegintus laukus NMA informuoja fiziniai asmenys, regionų aplinkos apsaugos departamentai ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. birželio 3 d. 15:09