Darželinukams – sveikatai palankūs produktai
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2021.05.18

Darželinukams – sveikatai palankūs produktai

Darželinukams – sveikatai palankūs produktai
Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ragina visas ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo įstaigas teikti paraiškas ir gauti paramą 2021 metams vaikus maitinti ekologiškais bei pagal nacionalinės kokybės sistemą pagamintais maisto produktais.  
 
Paraiškos pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose paramos taisykles priimamos nuo gegužės 17 d. iki birželio 17 d. Šiai priemonei finansuoti skirta 463 tūkst. Eur.
 
ŽŪM parama teikiama neperkančioms maitinimo paslaugų vaikų ugdymo įstaigoms, dirbančioms pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, taip pat daugiafunkciniams centrams. Vaikams skirtą maistą pareiškėjas turi gaminti tik tam skirtose patalpose, taip pat turėti galiojantį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą. 
 
Ekologiški ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagaminti (kokybės sistemos) maisto produktai turi sudaryti ne mažiau kaip 60 proc. viso vaikų maitinimui skirto maisto kiekio. Tuomet parama vienam vaikui per mėnesį gali siekti 20 eurų. Jeigu bus įsigyjami tik pagal kokybės sistemas pagaminti produktai, jie vaikų racione turės sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. Šiuo atveju didžiausia parama – 17 eurų.
 
Vaikai turėtų gauti visų šių grupių produktų: mėsos ir jos produktų, pieno ir jo produktų, kiaušinių, grūdų produktų, duonos bei pyrago gaminių, aliejaus ir riebalų, vaisių ir jų produktų, daržovių ir jų produktų, uogų ir jų produktų, kitų (medaus, žuvies ir kt.) produktų. Kiekvienoje iš šių grupių, išskyrus kitų maisto produktų, per visą paramos laikotarpį pagal kokybės sistemas pagaminti produktai turi sudaryti ne mažiau kaip 15 proc. Atkreiptinas dėmesys, kad pieno, vaisių ir daržovių produktus vaikai gali gauti ir pagal ES remiamas programas.
 
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA), reitinguodama paramos paraiškas, pirmenybę teiks tiems darželiams, kurie vaikus maitins tik ekologiškais produktais. Toliau eilėje rikiuosis vaikų ugdymo įstaigos, kurios nurodys didžiausią numatomų įsigyti pagal kokybės sistemas pagamintų produktų procentinę dalį. 
 
Žemės ūkio ministerija siekia, kad vaikai valgytų vietoje užaugintą ir pagamintą maistą, todėl vienas iš pareiškėjų atrankos kriterijų yra maisto tiekimo trumposios grandinės, t. y. tarp vartotojo ir augintojo gali būti ne daugiau kaip vienas tarpininkas. Reitinguojant paraiškas, pirmenybė bus teikiama produktams, užaugintiems ar pagamintiems pareiškėjo savivaldybėje arba kaimyninėse savivaldybėse.
 
Paramos paraiškos formą galima rasti NMA interneto svetainėje www.nma.lt. Popierinė paramos paraiška ir papildomi dokumentai NMA (Blindžių g. 17, 08111 Vilnius) turi būti pateikti pareiškėjo asmeniškai arba per įgaliotą asmenį, arba atsiųsti per kurjerį, arba registruota pašto siunta.
 
Papildomą informaciją tel. (8 5)  252 6736 teikia NMA Nacionalinės paramos skyrius, tel. (8 5) 239 1282 – ŽŪM Maisto pramonės ir kokybės skyrius.
 
Daugiau informacijos apie šią paramą galite rasti čia:
 
Paramos taisykles galite rasti čia:
 
Žemės ūkio ministerijos informacija
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2021 m. gegužės 18 d. 08:13