Darbai plačiajuosčiam ryšiui plėsti tęsiami
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.01.19

Darbai plačiajuosčiam ryšiui plėsti tęsiami

Darbai plačiajuosčiam ryšiui plėsti tęsiami
Praeitais metais buvo kviečiama teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai“.
 
Šiuo metu jau pradėtas įgyvendinti antrasis pagal šią veiklos sritį vykdomo projekto etapas – projektas PRIP-2.
 
Įgyvendinant projektą PRIP-2 planuojama prie plačiajuosčio ryšio infrastruktūros prijungti 400 objektų bei nutiesti 340 km šviesolaidinių linijų. Objektų, kuriuose bus atliekami darbai, sąrašą rasite čia.
 
Prijungus papildomus objektus prie plačiajuosčio ryšio tinklų, ryšio operatoriai galės prijungti turimą savo prieigos infrastruktūrą ar kurti naują ir teikti plačiajuosčio ryšio paslaugas kaimiškosiose vietovėse. VšĮ „Plačiajuostis internetas“ teiks didmenines plačiajuosčio ryšio paslaugas ryšio operatoriams, kurie savo ruožtu plačiajuosčio ryšio paslaugas teiks galutiniams vartotojams. VšĮ „Plačiajuostis internetas“ paslaugų galutiniams ryšio vartotojams neteiks.
 
Primename, kad nuo 2016 m. liepos 4 d. iki liepos 29 d. trukusiam paraiškų rinkimo etapui buvo skirta 4 431 200 Eur paramos lėšų. Paraiškoje nurodytas galimų vartotojų skaičius yra          20 000 kaimo gyventojų.
 
Pirmuoju PRIP projekto etapu, įgyvendintu 2014–2015 m., buvo suprojektuota ir nutiesta daugiau kaip 485 km šviesolaidinių kabelinių linijų, prijungti 432 objektai, į 339 jų operatoriai jau teikia paslaugas. 
 
Naudinga informacija:
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. sausio 19 d. 13:45