Dar neturite atnaujintos „NMA agro“ programėlės? Suskubkite ją atsisiųsti
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2022.06.21

Dar neturite atnaujintos „NMA agro“ programėlės? Suskubkite ją atsisiųsti

Dar neturite atnaujintos „NMA agro“ programėlės? Suskubkite ją atsisiųsti
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) siekia padėti ūkininkams paprasčiau ir greičiau pranešti apie įvykdytas veiklas ar problemas dėl įsipareigojimų vykdymo, taip mažinant įstaigų apsilankymų ūkiuose, taip pat efektyviau ūkininkauti, todėl nuolat tobulina nemokamą „NMA agro“ mobiliąją programėlę. Šiais metais atsirado daugiau teminių sluoksnių, galimybė tiesiogiai informuoti VĮ Valstybės žemės fondą bei atlikti kiti tobulinimai.
 
„NMA agro“ programėlėje šiemet titulinis langas papildytas naujomis skiltimis – „Tvaresniam ūkininkavimui“, kurioje pateikta prisijungimo nuoroda į Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) sistemą ir ūkininkai galės pateikti informaciją apie naudojamas trąšas ar augalų apsaugos produktus, ir „Kaip pasiruošti patikrai“, kurioje pateikta visa aktualiausia informacija apie patikrų atlikimą, patikrų grafikus pagal priemones ir įsipareigojimus bei kita susijusi informacija.
 
Taip pat pridėtas naujas pažeidimų tipas „Neteisėtas žemės deklaravimas/dirbimas“ – gauti pranešimai bus nagrinėjami NMA, bei naujas atliktos veiklos potipis „Gyvulių ženklinimas“ – pranešimai perduodami Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT), taip siekiant mažinti įstaigų apsilankymų ūkiuose, o apie apleistus žemės plotus galima bus tiesiogiai informuoti VĮ Valstybės žemės fondą. Iki šiol apie atliktas veiklas ar problemas paramos gavėjai, naudodamiesi „NMA agro“ programėle, gali pranešti NMA, VMVT, Valstybinei augalininkystės tarnybai, VšĮ „Ekoagros“, Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai, Aplinkos ministerijai.
 
Šiais metais „NMA agro“ programėlė papildyta ir naujais teminiais sluoksniais, t. y. „Specifinių pievų tvarkymo teritorijos“, „Meldinės nendrinukės buveinės“, „Rizikos vandens telkinių teritorijos“, „Nedeklaruotų daugiamečių pievų žemėlapis“, „Suartų daugiamečių pievų žemėlapis“, taip padedant ūkininkams išvengti pažeidimų dėl taikomų veiklos apribojimų.
 
Programėlėje atlikti ir kiti tobulinimai – nuo šiol leidžiama išsaugoti neišsiųstus pranešimus, o papildžius reikiama informacija išsiųsti vėliau.
 
Rasti programėlę ir nemokamai ją atsisiųsti arba atsinaujinti galite išmaniųjų telefonų „Google Play“ ir „App Store“ mobiliųjų programėlių parduotuvėse. Daugiau informacijos apie „NMA agro“ programėlę rasite interneto svetainėje www.nmaagro.lt
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2022 m. birželio 21 d. 07:56