Bitininkams skirta parama
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.05.19

Bitininkams skirta parama

Bitininkams skirta parama
Netrukus bitininkai, Nacionalinei mokėjimo agentūrai teikę paraiškas paramai gauti, sulauks pirmųjų pranešimų apie paramos skyrimą.
 
Gegužės 11 d. Žemės ūkio ministerijos kanclerio potvarkiu patvirtintas bitininkų, kuriems skirta parama pagal paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2014-2016 metų programos priemones, sąrašas. Su sąrašu susipažinti galite čia.
 
Parama 2016 m. atiteks 758 bitininkystės sektoriaus atstovams. Jiems bus išmokėta daugiau nei 624 tūkst. eurų.
 
Primename, kad 2015 m. pabaigoje pareiškėjai galėjo kreiptis paramos pagal Lietuvos bitininkystės sektoriaus 2014–2016 metų programos priemones „Techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms“, „Varozės kontrolė“, „Avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas“, „Bičių šeimų atnaujinimas“, „Bitininkystei ir bitininkystės produktams skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos“. Paraiškų rinkimo metu buvo pateiktos ir įvertintos 895 paramos paraiškos, o jose prašoma paramos suma siekė beveik 742 tūkst. eurų.
 
Daugiausia pareiškėjų (342) sulauks paramos įsigyti aviliams ar jų dalims pagal priemonę „Bičių šeimų atnaujinimas“.
 
Pagal priemonę „Techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms“ parama paskirta 263 paramos gavėjams. Paramos varozės kontrolei vykdyti sulauks 44 bitininkų draugijos, o lėšos, skirtos avilių transportavimui į ganyklas racionalizuoti, pasieks 102 pareiškėjus.
 
Pagal priemonę „Bitininkystei ir bitininkystės produktams skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos“ parama suteikta 7 projektams.
 
Atkreipiame dėmesį, kad apie sprendimą dėl paramos skyrimo ar neskyrimo visi pareiškėjai bus informuoti asmeniškai iki birželio mėnesio pradžios.
 
 
Naudinga informacija:
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. liepos 29 d. 12:21