Bičių laikytojai aktyviai teikė paraiškas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.01.22

Bičių laikytojai aktyviai teikė paraiškas

Bičių laikytojai aktyviai teikė paraiškas
Nuo 2015 m. lapkričio 23 d. iki sausio 8 d. Lietuvos bitininkai buvo kviečiami teikti paraiškas pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2014–2016 m. programą.
 
Skirta paramos suma programai įgyvendinti 2016 metais siekia 624 462 Eur. Iš viso Nacionalinės mokėjimo agentūros teritoriniams paramos administravimo skyriams buvo pateiktos 895 paraiškos.
 
Aktyviausiai jas teikė Vilniaus (222 vnt.) bei Kauno (127 vnt.) apskričių bitininkai. Tuo tarpu mažiausiai paraiškų pateikė Marijampolės apskrities bičių laikytojai.
 
Paraiškose prašoma suma (daugiau kaip 790 tūkst. Eur) viršija skirtąją, bet bus vertinamos visos paraiškos, o galutinį sprendimą dėl paramos skyrimo/ neskyrimo priims Žemės ūkio ministerija.
 
Aktyviausiai teikė paraiškas pareiškėjai, norintys įsigyti naujų avilių ar pakeisti avilių dalis. Iš viso pagal priemonę „Bičių šeimų atnaujinimas“ buvo gauta 370 paraiškų. 
 
Didelio pareiškėjų susidomėjimo sulaukė ir priemonė „Techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms“. Pareiškėjai pateikė 357 paraiškas prašydami paramos bitininkavimo inventoriui įsigyti, taip pat bitininkų mokymui ir mokomajai išvykai bei konferencijai organizuoti, bitininkų interneto svetainei tobulinti bei palaikyti, bitininkų asociacijų tęstiniam (serijiniam) leidiniui parengti.
 
Siekiantieji gauti paramą avilių transportavimo įrenginiui ir (arba) jo priedui įsigyti teikė paraiškas (gauta 116 paraiškų) pagal priemonę „Avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas“.
 
Sulaukta paraiškų ir pagal kitas programos priemones – paramos varozės kontrolei vykdyti kreipėsi 44 bitininkus vienijančios asociacijos, o paramos paraiškas 8 moksliniams tyrimams atlikti pateikė 4 mokslo ir studijų institucijos.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. gegužės 27 d. 15:48