Baltijos šalių ir Lenkijos mokėjimo agentūros susitiko jau 21-ą kartą
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2022.09.21

Baltijos šalių ir Lenkijos mokėjimo agentūros susitiko jau 21-ą kartą

Baltijos šalių ir Lenkijos mokėjimo agentūros susitiko jau 21-ą kartą
Rugsėjo 20–22 dienomis Torunėje vyksta XXI Baltijos šalių ir Lenkijos mokėjimo agentūrų konferencija, kurioje dalyvauja ir Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros viceministras Ryszard Bartosik bei Europos Komisijos žemės ūkio komisaras Janusz Wojciechowski. Renginio metu bus aptartos ekoschemos ir jų administravimo procesai, plotų stebėjimo sistemos, paramos administravimo automatizavimo klausimai, 2023-2027 m. strateginių planų įgyvendinimas.
 
Lietuvos delegacijos vadovas Aleksandras Muzikevičius Lenkijos televizijai davė interviu apie NMA bendradarbiavimą su Lenkijos mokėjimo agentūra, taip pat bendrus projektus, šios konferencijos reikšmę ir naudą, siekiant tobulinti paramos administravimo procesus.
 
Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) atstovai dalinasi gerąja patirtimi atliekant nuotolines patikras, naudojantis automatine laukų nuolatinio stebėjimo sistema (ALNSIS) – ALNSIS padeda identifikuoti nesąžiningai ūkininkaujančius ir išmokas skirti tikriesiems ūkininkams, taupyti išteklius ir mažinti NMA patikras vietoje bei vykdyti išankstinę pažeidimų prevenciją, iš anksto pranešant apie būtinas atlikti žemės ūkio veiklas.
 
21-ąjį kartą rengiamos konferencijos metu diskutuojama ir kitomis aktualiomis temomis, t. y. šiuolaikiniai bendravimo su ūkininkais būdai, mokėjimo paraiškų teikimo bei paramos administravimo automatizavimas, sankcijų taikymas ir kt. Didelis dėmesys skirtas ir naujajam 2023-2027 m. strateginio plano laikotarpiui – aptarti papildomų priemokų skyrimo jauniesiems ūkininkams principai, smulkiųjų ūkių restruktūrizavimo ir projektų konkurencingumo vertinimo klausimai.
 
Diskusijos su kolegomis iš Latvijos, Estijos ir Lenkijos mokėjimo agentūrų naudingos ieškant bendrų sprendimų, kaip tobulinti paramos administravimo procesą, užtikrinti efektyvų paramos mokėjimą ūkininkams bei pradėti naująjį paramos administravimo laikotarpį.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2022 m. rugsėjo 21 d. 13:46