Baltarusijos delegacijos vizitas NMA
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2014.04.18

Baltarusijos delegacijos vizitas NMA

Baltarusijos delegacijos vizitas NMA
Šių metų balandžio 17-18 d. Lietuvoje lankėsi Baltarusijos delegacija, vadovaujama šios šalies žemės ūkio viceministrės Liudmilos Niževič.  Vizito Lietuvoje tikslas – susipažinti su Europos Sąjungos (ES) paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai priemonių įvairove, su šių priemonių įgyvendinimą reglamentuojančiais teisės aktais, o taip pat  ir su šią paramą administruojančios ir tinkamą jos įsisavinimą užtikrinančios institucijos –  Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) – veikla.
 
Besisvečiuodama NMA delegacija iš kaimyninės šalies domėjosi investicinėmis ir kompensacinėmis ES paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai priemonėmis, įskaitant tiesiogines išmokas, sužinojo apie šios paramos administravimo eigos ypatumus, apie atliekamą paramos įsisavinimo kontrolę, užtikrinančią, kad nebūtų pažeidžiami ES finansiniai interesai.
 
Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijoje svečiai iš Baltarusijos susitiko su viceministru Ryčiu Šatkausku bei kitais ministerijos pareigūnais. 
 
Balandžio 18 d. delegacija lankėsi paramos gavėjų ūkiuose, kur turėjo galimybę tiesiogiai pamatyti ES paramos teikiamą naudą. 
 
Viceministrė Liudmila Niževič pažymėjo, kad žinios, įgytos viešint Lietuvoje, bus naudingos,  ruošiantis 2015 metais Baltarusijoje numatomai agropramoninio komplekso restruktūrizacijai. Svečiai iš kaimyninės šalies išreiškė norą toliau tęsti užsimezgusį bendradarbiavimą su NMA, pasinaudojus ES siūlomomis galimybėmis, įskaitant Rytų partnerystės iniciatyvą bei kitas ES programas.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 14 d. 10:40