Avansinės išmokos – tik neturintiems įsiskolinimų ūkininkams
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2018.10.05

Avansinės išmokos – tik neturintiems įsiskolinimų ūkininkams

Avansinės išmokos – tik neturintiems įsiskolinimų ūkininkams
Netrukus, nuo spalio 16 d., Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) pradeda mokėti ne tik tiesioginių išmokų, bet ir paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonę Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ avansinę dalį. Tačiau avansas kaimo plėtros programos dalyviams gali būti mokamas tik tuo atveju, jei pastarieji neturi įsiskolinimų Valstybiniam socialiniam draudimo fondui (Sodrai) bei Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).
 
Spalio 16 d. – lapkričio 30 d. NMA mokės ūkininkaujantiems nederlingose žemėse avansinę paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros programos (KPP) priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“ dalį. Planuojama, kad pagal šią priemonę ūkininkus pasieks per 24 mln. Eur avanso. Tačiau pervedant paramos lėšas kaimo plėtros programos dalyviams atsižvelgiama į tai, ar pareiškėjai neturi įsiskolinimų valstybės biudžetui.
 
Fiziniai asmenys, pateikusieji paraiškas pagal su plotu susijusias kaimo plėtros programų priemones, gali gauti išmokas tik tuo atveju, jei neturi įsiskolinimų Sodrai.
 
Tuo tarpu paramos lėšos kaimo plėtros programų priemonių dalyviams – juridiniams asmenims – gali būti mokamos tik tuo atveju, jei šie asmenys neturi įsiskolinimų Sodrai ir VMI. Tiesa, ši nuostata netaikoma įstaigoms, kurių veikla yra finansuojama iš valstybės ar savivaldybės biudžeto, bei juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai.
 
Taip pat primename, kad laukiantys avansinių išmokų ūkininkai turėtų suskubti atnaujinti pasikeitusius kontaktinius duomenis ar pasikeitusį banko sąskaitos numerį. Šiuos duomenis paprastai ir greitai galima pakeisti informaciniame portale.
 
Naudinga informacija
 
 
 
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. spalio 5 d. 11:30