Avansai sėkmingai pildo ūkininkų sąskaitas
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2018.11.02

Avansai sėkmingai pildo ūkininkų sąskaitas

Avansai sėkmingai pildo ūkininkų sąskaitas
Per mažiau nei dvi savaites už 2018 m. deklaruotus plotus Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) papildė ūkininkų sąskaitas 274 mln. Eur paramos suma. Avansai mokami sparčiausiai per visą NMA mokėjimų istoriją.
 
NMA spalio 16 d. pradėjo mokėti avansus ir iki mėnesio pabaigos į ūkininkų sąskaitas pervedė 274 mln. Eur paramos. Avansinių išmokų pagal vieną ar kelias paramos schemas sulaukė 123 tūkst. pareiškėjų, kurių paraiškose nebuvo nustatyta neatitikimų ar jie buvo išspręsti.
 
Šiais metais pirmą kartą avansas mokamas ne tik pateikusiems paraiškas gauti tiesiogines išmokas, bet ir pareiškėjams pagal Lietuvos kaimo plėtros programos (KPP) priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“. Per mažiau nei dvi savaites 49 tūkst. ūkininkų, prašančių paramos pagal KPP priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“, sulaukė 32 mln. Eur paramos avanso.
 
NMA avansų mokėjimą ūkininkams už 2018 m. deklaruotus plotus tęs lapkričio mėnesį, taip pat vykdys paruošiamuosius darbus pagrindinės išmokų dalies mokėjimui nuo gruodžio 1 d. 
 
Avansinės tiesioginės išmokos turėtų pasiekti iki 99 proc., tuo tarpu už nederlingas žemes iki 95 proc. pareiškėjų. Su nustatytais 2018 m. avansinių išmokų dydžiais galima susipažinti čia.
 
Primename, kad pareiškėjai sužinoti apie planuojamą avansinių išmokų mokėjimo laikotarpį bei jau išmokėtą sumą pagal atskiras paramos schemas gali NMA informaciniame portale aktyvavę 2018 m. pateiktos Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos nuorodą.
 
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. lapkričio 2 d. 12:06