Avansai mokami sparčiau nei planuota
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2018.10.18

Avansai mokami sparčiau nei planuota

Avansai mokami sparčiau nei planuota
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) spalio 16 d. pradėjo mokėti avansinę dalį išmokos už 2018 m. deklaruotus plotus. Jau per pirmąsias dvi mokėjimo dienas beveik 120 tūkst. ūkininkų sąskaitos pasipildė 237 mln. Eur paramos suma. Mokėjimai vykdomi toliau.
 
Šiais metais pirmą kartą mokamas avansas ne tik pateikusiems paraiškas gauti tiesiogines išmokas, bet ir pareiškėjams pagal Lietuvos kaimo plėtros programos (KPP) priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“. NMA, laiku atlikusi visas patikras bei kitus parengiamuosius darbus, sėkmingai pasiruošė 2018 m. avansinių išmokų mokėjimui. Per kelias pirmąsias mokėjimo dienas 120 tūkst. pareiškėjų sulaukė 214 mln. Eur tiesioginių išmokų, o  34,5 tūkst. pareiškėjų – 23 mln. Eur paramos už ūkininkavimą nederlingose žemėse.
 
Teisės aktuose nustatyta paskutinė avansinių išmokų mokėjimo diena yra lapkričio 30, tačiau NMA planuoja ūkininkams išmokėti didžiąją avansų dalį jau iki spalio pabaigos.
 
Avansinių išmokų sulauks ūkininkai, kurių pateiktose paraiškose nebuvo nustatyta neatitikimų ar jie buvo išspręsti. Jei ūkininkų įsipareigojimų pagal tam tikras tiesioginių išmokų paramos schemas ar priemones laikotarpis dar nėra pasibaigęs, avansinių išmokų mokėjimas pagal jas negalimas. Avansinės tiesioginės išmokos turėtų pasiekti iki 99 proc., tuo tarpu už nederlingas žemes – iki 95 proc. pareiškėjų. Su nustatytais 2018 m. avansinių išmokų dydžiais galima susipažinti čia
 
Primename, kad pareiškėjai sužinoti apie jiems planuojamą avansinių išmokų mokėjimo laikotarpį bei jau išmokėtą sumą pagal atskiras paramos schemas gali NMA informaciniame portale aktyvavę 2018 m. pateiktos Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos nuorodą.
 
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. spalio 18 d. 13:25