Avansai 2016 m. – greičiau ir anksčiau
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.10.04

Avansai 2016 m. – greičiau ir anksčiau

Avansai 2016 m. – greičiau ir anksčiau
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) jau rengiasi avansinių tiesioginių išmokų mokėjimui. Jam artėjant, kviečiame susipažinti su avansinių ir kitų išmokų mokėjimo tvarka.
 
Sumažintas neatitikimų paraiškose skaičius, operatyviai atliktos patikros vietoje, anksčiau pradėtas paraiškų administravimas šiemet leis didžiąją dalį avansų išmokėti per pirmąsias dvi savaites (nuo spalio 17 d. iki spalio 31 d.).
 
Tiesioginių išmokų mokėjimo aktualijos šiandien buvo pristatytos tiesioginės transliacijos iš Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos metu. Transliacijos, kurioje dalyvavo NMA vadovas Erikas Bėrontas ir Žemės ūkio paramos departamento direktorė Enrika Raibytė, vaizdo įrašą galite rasti čia: https://www.youtube.com/watch?v=C0RR-4HAFYI
 
Avansų sulauks rekordinis skaičius pareiškėjų
 
Iš viso avansai turėtų pasiekti rekordinį skaičių pareiškėjų – 99 proc. (praėjusiais metais jų sulaukė 94 proc. pareiškėjų, 2014 m. – 73 proc., 2013 m. – tik 56 proc.), išskyrus pareiškėjus, kurių paraiškose buvo nustatyta neatitikimų ir jie laiku nepateikė reikiamų dokumentų ar pan.  Atsižvelgiant į tai, kad didžioji dalis avansų bus išmokėta iki spalio 31 d., siųsti prašymų dėl ankstesnio avansų mokėjimo nereikėtų.
 
O jau nuo gruodžio parama bus mokama ir pagal Lietuvos kaimo plėtros programos (KPP) priemones. Tai daryti leis ir paspartintas keitimasis duomenimis su kitomis institucijomis bei paankstintas deklaravimo pabaigos terminas. Iki metų pabaigos planuojama, kad pareiškėjus pasieks daugiau kaip 430 mln. Eur – apie 80 proc. tiesioginėms ir kitoms su plotu susijusioms išmokoms skirtos sumos.
 
Agentūra pareiškėjų patogumui įgyvendino dar vieną pakeitimą – visi tam tikrai dienai priklausantys mokėjimai bus atliekami vienu pavedimu.
 
Mokėjimai – nuo spalio vidurio
 
Avansai už 2016 m. deklaruotus plotus, atitinkančius paramos tiesioginėmis išmokomis teikimo reikalavimus, bei pienines karves bus pradėti mokėti spalio 17 d. Avansinė išmokų dalis sieks iki 70 proc. išmokų pagal skirtingas paramos schemas. Apie planuojamo mokėti avanso dydį pareiškėjai bus informuoti trumposiomis žinutėmis.
 
Primename, kad informaciją apie 2016 m. avansinės išmokos dydžius galite rasti https://www.nma.lt/index.php/naujienos/2016-m-tiesioginiu-ismoku-avansas-nuo-spalio-vidurio/10516
 
Nuo lapkričio 2 d. parama bus pradėta mokėti ir tiems pareiškėjams, kurių paraiškose buvo nustatyta neatitikimų ir kurie laiku pateikė reikiamus dokumentus, todėl pareiškėjai kviečiami suskubti pateikti reikalingą informaciją arba pašalinti nustatytus trūkumus – tai padarę, jie gali tikėtis greičiau gauti išmokas. Primename, jog apie nustatytus neatitikimus pareiškėjai buvo informuoti pasirinktu būdu, duomenis taip pat bet kada galima pasitikrinti informaciniame portale. Administruojant paraiškas, bus atsižvelgiama, ar ūkininkai yra aktyvūs, ar jie pasirinko el. komunikavimo (gauti informaciją portale, trumpąja žinute, elektroniniu paštu) būdą.
 
Atkreipiame dėmesį, kad kanapių augintojai už deklaruotus kanapių plotus avansinės išmokos negaus, kadangi NMA turi sulaukti duomenų iš Valstybinės augalininkystės tarnybos, todėl gruodžio mėnesį jiems bus išmokėta visa išmoka, Tačiau už kitus deklaruotus naudmenų plotus jiems bus mokamas avansas bendrąja tvarka.
 
Taip pat nebus mokami avansai už daržovių auginimą uždarajame (šildomuose šiltnamiuose) ir atvirajame grunte – už šiuos plotus gruodžio mėnesį bus iš karto išmokama visa išmoka.
 
Gruodį – ir KPP mokėjimai
 
Nuo gruodžio 1 d. pradėjus likusios tiesioginės išmokos dalies mokėjimą, jos pirmieji gali tikėtis sulaukti tie, kurių paraiškose ir deklaruotuose laukuose patikrų vietoje metu nenustatyta neatitikimų.
 
Svarbu tai, kad gruodį, NMA specialistams iš anksto atlikus parengiamuosius darbus, bus pradėta mokėti ne tik likusi tiesioginės išmokos dalis, bet ir parama pagal KPP priemones. Jei praėjusiais metais tokia parama buvo mokama tik už ūkininkavimą mažiau palankiose vietovėse, šiemet jos sulauks ir kitų priemonių dalyviai. KPP išmokų gali tikėtis ir ekologai, jei jie tuo metu jau bus pateikę reikalingus dokumentus VšĮ „Ekoagros“.
 
Portale – visa informacija
 
Primename, kad pareiškėjai gali stebėti savo pateiktos paraiškos administravimo būseną NMA sukurtame informaciniame portale portal.nma.lt. Netrukus jame bus pateikta informacija apie planuojamos išmokėti avansinės išmokos laikotarpį bei sumą. Šią informaciją taip pat galima bus sužinoti paskambinus bendruoju informacijos teikimo telefonu 8 5 252 6999 arba trumpuoju numeriu 1841 (paskambinus spausti „1“).
 
Čia taip pat galima keisti kontaktinius duomenis bei sąskaitos banke numerį, iš karto sužinoti apie paraiškoje nustatytus neatitikimus, šiems neatitikimams ištaisyti reikalingus veiksmus (pvz., pateikti tam tikrus dokumentus) ir pan. Pažymėtina, kad pareiškėjas laikomas informuotu apie paraiškoje nustatytus neatitikimus nuo informacijos apie jas atsiradimo portale dienos.
 
Tam, kad išmoka laiku pasiektų jos gavėją, pareiškėjai kviečiami portale pasitikrinti ir, jei reikia, pasikeisti sąskaitos numerį.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. spalio 27 d. 20:48