Auginantys daržoves, vaisius ir uogas sulaukė papildomų išmokų
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2022.05.13

Auginantys daržoves, vaisius ir uogas sulaukė papildomų išmokų

Auginantys daržoves, vaisius ir uogas sulaukė papildomų išmokų
Gegužės 4 d. žemės ūkio ministro įsakymu buvo pakeisti susietosios išmokos už plotus, kuriuose auginami vaisiai ir uogos ir plotus, kuriuose auginamos daržovės atvirajame grunte, dydžiai, todėl tikriesiems ūkininkams išmokėta papildoma paramos suma.
 
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) praėjusiais metais išmokėjo paramą ūkininkams, kurių plotuose yra auginami vaisiai ir uogos – 2021 m. išmokos dydis už 1 ha buvo 317,77 Eur ir ūkininkams, auginantiems daržoves atvirajame grunte – išmokos dydis už 1 ha buvo 308,45 Eur.
 
Šių metų gegužės 4 d. žemės ūkio ministro įsakymu pakeisti 2021 metais deklaruotų ir paramos tiesioginėmis išmokomis teikimo reikalavimus atitinkančių žemės ūkio naudmenų plotų, kitų plotų bei gyvulių išmokų dydžiai. Pakeistas susietosios išmokos už plotus, kuriuose auginami vaisiai ir uogos, dydis – 328,84 Eur už ha ir susietosios išmokos už plotus, kuriuose auginamos daržovės atvirajame grunte – 335,11 Eur už ha. Taigi išmokų skirtumai, t. y. 11,07 Eur už ha už auginamus vaisius ir uogas bei 26,66 Eur už ha už auginamas daržoves išdalinti tikriesiems ūkininkams.
 
Išmokų dydis už daržovių, vaisių ir uogų plotus pakeistas dėl NMA atlikto paraiškų vertinimo, kurio metu buvo identifikuoti nesąžiningi pareiškėjai, neauginę daržovių, vaisių ir uogų, ir jiems parama nebuvo skirta. Išmokų skirtumas jau pasiekė tikrųjų ūkininkų sąskaitas.
 
Primename, jog apie išmokėtą paramos sumą galima sužinoti prisijungus prie NMA informacinio portalo.
Nuotrauka iš pixabay.com
Paskutinio atnaujinimo data: 2022 m. gegužės 13 d. 08:18