Atnaujinta žalinimo reikalavimų skaičiuoklė
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.02.22

Atnaujinta žalinimo reikalavimų skaičiuoklė

Atnaujinta žalinimo reikalavimų skaičiuoklė
Artėjant žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimui Nacionalinė mokėjimo agentūra atnaujino žalinimo reikalavimų skaičiuoklę. Kviečiame ūkininkus aktyviai ja naudotis.
 
Primename, kad žalinimo išmokų siekiantiems pareiškėjams keliami trys reikalavimai: įvairinti pasėlius, išlaikyti esamas daugiametes pievas, išskirti ekologiniu atžvilgiu svarbias vietoves (EASV). Žalinimo reikalavimų skaičiuoklė atnaujinta atsižvelgiant į Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir 2016–2020 metų tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių (Tiesioginių išmokų administravimo ir kontrolės taisyklės) pakeitimus.
 
Vienas iš 2016 m. Tiesioginių išmokų administravimo ir kontrolės taisyklių pakeitimų – sumažinti EASV reikalavimai, kai deklaruojami kraštovaizdžio elementai (grioviai, tvenkiniai, miškeliai). Taip pat nuo šiol pasėlių įvairinime skirtingu pasėliu nėra laikomi RUŽ „Žieminiai rugiai“ ir BRH „Hibridiniai rugiai“. Atlikta ir kitų pakeitimų. Pavyzdžiui, ankštinių augalų (deklaruotinų kodais: PUP, VIK, ŽIR, LEŠ, LUB) augalų mišinys su kitais augalais (išskyrus žolinius augalus) turi būti deklaruojamas kodu BMI, jei azotą kaupiantys augalai yra vyraujantys, arba kodu NMI, jei azotą kaupiantys augalai sudaro mažiau nei 50 proc.
 
Atsižvelgiant į šiuos bei kitus Tiesioginių išmokų administravimo ir kontrolės taisyklių pakeitimus buvo atnaujintas žalinimo skaičiuoklės algoritmas.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. vasario 22 d. 15:33