Apskritojo stalo diskusijoje mintimis aktyviai dalijosi vietos veiklos grupių atstovai
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2022.06.14

Apskritojo stalo diskusijoje mintimis aktyviai dalijosi vietos veiklos grupių atstovai

Apskritojo stalo diskusijoje mintimis aktyviai dalijosi vietos veiklos grupių atstovai
Antradienį Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) į Molėtų r. bendrai diskusijai apie vietos veiklos grupių (VVG) paramos administravimą pakvietė VVG atstovus. Renginio metu buvo dalintasi patirtimis įgyvendinant vietos plėtros strategijas, buvo ieškota sprendimų ir pateikta siūlymų, kurie palengvintų ir padėtų tobulinti paramos VVG administravimo procesus.
 
Dalyvius pasveikino Kaimo plėtros ir paramos regionams departamento direktorius Kšištof Dokudovič, kuris kvietė drąsiai diskutuoti ir palinkėjo produktyvaus aptarimo bei apčiuopiamų diskusijos rezultatų.
 
VVG tinklo pirmininkė Kristina Švedaitė paantrino K. Dokudovičiui, patvirtindama tokių diskusijų reikalingumą, pakvietė visus dalyvius ieškoti bendrų sprendimų ir nebijoti VVG teikti pastabų, kurių aptarimas skatina mokytis iš klaidų ir tobulėti, juolab kad projektų vykdytojai, jau įgyvendinę ne vieną strategiją, turi sukaupę didelę projektų įgyvendinimo patirtį. VVG tinklo pirmininkė energingai dalinosi patirtimi ir įžvalgomis administruojant paramą VVG, pateikė siūlymų ir kartu pasidžiaugė VVG įgyvendintais projektais – dalyvius supažindino su LEADER geraisiais pavyzdžiais.
 
Renginio metu pranešimą skaitė NMA Kaimo plėtros ir paramos regionams departamento vyresnioji patarėja Edita Mielienė. NMA atstovė pristatė statistinę informaciją apie VVG įgyvendintus projektus, išmokėtą paramą, kalbėjo apie dažniausiai pasitaikančias klaidas ir jų prevenciją. Pranešimo metu taip pat buvo pristatyti ankstesnėse diskusijose pateikti pasiūlymai, supažindinta su atliktais veiksmais juos įgyvendinant. Buvo aptarta, kas nuveikta sprendžiant verslo plano (VP) vertinimo metu iškilusią susietumo tikrinimo problemą, aptartas mokėjimo prašymo formos, VP atrankos vertinimo ataskaitų naudojimas, diskutuota, kaip keičiasi projekto įgyvendinimas brangstant prekėms bei paslaugoms. Šie ir kiti klausimai buvo aktyviai aptariami, gyvai ieškota sprendimų, o keliamas problemas nuodugniai analizavo ir komentavo tiek Žemės ūkio ministerijos, tiek NMA atstovai.
 
Apskritojo stalo diskusija su VVG atstovais – tai kasmetis ir laukiamas susitikimas, skirtas aptarti aktualius vietos plėtros strategijų įgyvendinimo klausimus. Kaip baigiantis susitikimui pažymėjo K. Dokudovič, tokios diskusijos neabejotinai yra reikalingos ir visiems svarbios, nes jose dalinamasi aktualiausia informacija, pastebėjimais, aptariami rūpimi klausimai. Apie jų reikalingumą liudija ir didelis tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu prisijungusių dalyvių skaičius bei tai, kad aktyvios diskusijos nesibaigė ir po renginio. Pažymėtina, jog susitikimas buvo protokoluojamas, siekiant išgryninti iškeltus aktualiausius klausimus, vėliau bus parengtas pateiktų pasiūlymų įgyvendinimo veiksmų planas.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2022 m. birželio 16 d. 10:55