Apskritojo stalo diskusija su žuvininkystės sektoriaus atstovais
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2016.11.11

Apskritojo stalo diskusija su žuvininkystės sektoriaus atstovais

Apskritojo stalo diskusija su žuvininkystės sektoriaus atstovais
Lapkričio 9 d. apskritojo stalo diskusijos metu Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) ir Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) atstovai kartu su žuvininkystės sektoriaus atstovais aptarė svarbiausias aktualijas, susijusias su parama žuvininkystės sektoriui.
 
Šis susitikimas – tai pirmasis tokio pobūdžio renginys prasidėjus Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014-2020 m. veiksmų programai. NMA direktorius Erikas Bėrontas diskusijų pradžioje atkreipė dėmesį, kad paramos lėšos jau pradėtos mokėti ir paramos gavėjus pasiekė 2,211 mln. Eur. ŽŪM Žuvininkystės departamento direktorė Zita Duchovskienė taip pat pristatė konkrečius rezultatus pagal atskiras paramos priemones bei planuojamą 2017 m. paraiškų rinkimo grafiką, užsiminta ir apie lapkričio 28 d. pradidėsiančius paraiškų rinkimus pagal tris priemones „Energijos vartojimo efektyvumas ir klimato kaitos švelninimas. Pagrindinių arba pagalbinių variklių keitimas arba modernizavimas“, „Jūrų biologinės įvairovės apsauga ir atkūrimas – kompensavimo sistemos už jūrų žinduolių ir paukščių daromą žalą sužvejojamiems laimikiams“ ir „Parama žvejybos galimybių paskirstymo sistemoms“.
 
Daug diskusijų sulaukė klausimai, susiję su paramos administravimu: pristatyti pagrindiniai paraiškų vertinimo pokyčiai naujuoju programiniu laikotarpiu bei su kokiomis problemomis dažnai tenka susidurti, vertinant paraiškas, pavyzdžiui, nepilnai užpildomos paraiškos, nepateikiami būtini dokumentai, nepagrindžiamas projektų tikslingumas ir kt. Tikslinant šiuos duomenis, ilgėja ir paraiškų vertinimo laikas.
 
Žuvininkystės regiono vietos veiklos grupių atstovams buvo aktualu išgirsti apie šiuo metu vykstantį strategijų vertinimą ir ką svarbu žinoti, siekiant pasinaudoti paramos lėšomis.
 
Su konkrečiais pavydžiais paliesta pirkimų vykdymo, įgyvendinant projektus, tema. Praėjusiu laikotarpiu tai buvo viena problematiškiausių sričių, tad atkreiptas dėmesys į svarbias nuostatas, kaip be klaidų vykdyti pirkimus.
 
Susitikimo su žuvininkystės sektoriaus atstovais ir socialiniais partneriais metu išdiskutuota nemažai klausimų, išgirsti naudingi pasiūlymai. Primename, kad socialiniai partneriai visada gali teikti su NMA veikla susijusius pasiūlymus el. paštu crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnBhcnRuZXJpc0BubWEubHQiPnBhcnRuZXJpc0BubWEubHQ8L2E+:xx
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2016 m. lapkričio 11 d. 16:31