Apskritojo stalo diskusija miškų sektoriaus aktualijoms aptarti
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2015.08.14

Apskritojo stalo diskusija miškų sektoriaus aktualijoms aptarti

Apskritojo stalo diskusija miškų sektoriaus aktualijoms aptarti
Vakar, rugpjūčio 13 d., apskritojo stalo diskusijoje susitiko šalies miškininkai, Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros ir kitų institucijų atstovai.
 
Metas šiam susitikimui pasirinktas neatsitiktinai. Ši vasara miškininkams, ketinantiems pasinaudoti naujojo laikotarpio ES paramos galimybėmis – tikras darbymetis.
 
Birželio mėnesį rinktos paraiškos paramai gauti pagal veiklas „Parama miškų infrastruktūrai gerinti“, „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“. Iki rugpjūčio pabaigos galima kreiptis paramos pagal veiklas „Miško veisimas“, „Miškų gaisrų, stichinių nelaimių ir katastrofinių įvykių padarytos žalos prevencija ir atlyginimas“.
 
O rudenį laukia galimybės kreiptis paramos investicijoms į miškų technologijas.
 
Diskusijos metu buvo pristatyti pirmųjų paraiškų rinkimų rezultatai, paraiškų vertinimo eiga, paramos teikimo taisyklių pagal veiklą „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“ projektas.
 
Svarbi naujiena – nuo šio pirmadienio, rugpjūčio 10 d., paraiškas miško veisimui galima teikti naudojantis www.zumis.lt. Renginio metu buvo pristatyti informacinės sistemos privalumai, galimybės paprastai ir lengvai pateikti paraišką paramai gauti.
 
Dėmesys skirtas ir kitai šio laikotarpio naujovei – dirbtinai sukurtų sąlygų paramai gauti nustatymo metodikai. Įgyvendinant paramos lėšomis remiamus projektus, ne visada pavyksta išvengti pažeidimų. Siekiant užkirsti kelią neteisėtam paramos skyrimui ir panaudojimui, buvo parengta ir 2014 m. pabaigoje patvirtinta metodika, kurios pagalba bus nustatomi pareiškėjai arba paramos gavėjai, dirbtinai sukūrę sąlygas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones.
 
Tokio pobūdžio renginiuose su miškininkystės sektoriaus atstovais susitinkama jau ne vienerius metus. Lietuvos miškų savininkų asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis džiaugėsi, kad NMA išlaiko tradicijas ir sukviečia institucijų atstovus prie bendro apskrito stalo. Tuo tarpu agentūros direktorius Erikas Bėrontas pažymėjo, kad miškininkai yra tie socialiniai partneriai, kurie noriai prisideda prie paramos administravimo tobulinimo, išsiskiria aktyvumu ir niekada nepristinga pasiūlymų.
 
Kviečiame susipažinti su renginio pranešimais:
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2015 m. rugpjūčio 14 d. 14:00