Agentūros specialistų patirtis – kolegoms iš Juodkalnijos
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2014.06.12

Agentūros specialistų patirtis – kolegoms iš Juodkalnijos

Agentūros specialistų patirtis – kolegoms iš Juodkalnijos
Šią savaitę Lietuvoje lankėsi delegacija iš Juodkalnijos Respublikos, čia atvykusi mokomojo vizito pagal projektą „Parama kaimo plėtrai pagal IPARD Juodkalnijoje“.
 
Nacionalinė mokėjimo agentūra, bendradarbiaudama su Olandijos ir Estijos mokėjimo agentūromis, dalyvauja Europos Komisijos finansuojamame Dvynių projekte, kurio tikslas – padėti Juodkalnijos institucijoms tinkamai administruoti IPARD paramą žemės ūkiui ir kaimo plėtrai. Europos Sąjungos parama pagal IPARD programą skiriama potencialioms ir esamoms šalims kandidatėms, siekiant užtikrinti jų pasirengimą bendrosios žemės ūkio politikos įgyvendinimui. Projekto „Parama kaimo plėtrai pagal IPARD Juodkalnijoje“ vertė siekia 1,3 mln. eurų.
 
Nuo 2013 m. liepos mėnesio Lietuvos ekspertai, kurių didžiąją dalį sudaro Nacionalinės mokėjimo agentūros darbuotojai, dalyvavo 19 misijų Juodkalnijoje. Jų metu suteiktos konsultacijos reikalingų akreditacijai teisės aktų, procedūrų rengimo, visuomenės informavimo kampanijos įgyvendinimo ir kitais klausimais, vykdyti mokymai susijusių Juodkalnijos institucijų atstovams. Iš viso projekte dalyvauja 12 ekspertų iš Lietuvos.
 
Šį kartą juodkalniečiai atvyko į Vilnių tam, kad iš arčiau susipažintų, kaip vykdomas paramos administravimas pagal Lietuvai skirtos paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai programas. Viešėdami Nacionalinėje mokėjimo agentūroje, Juodkalnijos specialistai gilinosi į jos veiklą, paraiškų ir mokėjimo prašymų priėmimo, vertinimo bei paramos išmokėjimo procesus. Svečius domino agentūroje įdiegtos informacinės sistemos, projektų vykdytojams keliami reikalavimai, susiję su viešųjų pirkimų vykdymu. Vizito metu taip pat buvo apsilankyta Žemės ūkio ir Finansų ministerijose, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centre, susitikta su paramos gavėjais.
 
„Džiaugiamės, kad palyginus nesenos patirties įgyvendinant SAPARD programą dėka Lietuvos specialistai puikiai suvokia Juodkalnijos poreikius ir noriai dalinasi žiniomis bei įgūdžiais,“ – pažymėjo delegacijos vadovas Blagota Radulovič.
 
Sėkmingai užsimezgusiu bendradarbiavimu džiaugėsi ir agentūros direktorius Erikas Bėrontas. „Šis projektas yra naudingas ir Nacionalinės mokėjimo agentūros darbuotojams – skleisdami įgytas žinias, jie turi galimybę gilinti ir savo, kaip ekspertų įgūdžius, semtis naujos patirties, plėsti akiratį. Tai, kad įgyvendindami šį projektą, turime galimybę dalintis įgytomis žiniomis, yra didelis Lietuvos specialistų kompetencijos įvertinimas,“ – teigė jis. Sklandžiai vykstantis projektas prisideda ir prie svarbiausių Lietuvos užsienio politikos bei ilgalaikės valstybės raidos strategijos tikslų, susijusių su dialogo tarptautinėje erdvėje puoselėjimu, šalies autoriteto stiprinimu ir demokratijos vertybių sklaida, įgyvendinimo.
 
Tiek Lietuvos, tiek Juodkalnijos atstovai tikisi, kad pirmasis mokomasis vizitas Vilniuje nebus paskutinis.
 
2002–2006 m. Lietuva sėkmingai įsisavino prieš įstojant į Europos Sąjungą suteiktą SAPARD paramą, viršijusią 577 mln. litų. Šiuo metu Nacionalinė mokėjimo agentūra administruoja daugiau kaip 200 paramos priemonių ir veiklos sričių, o vien per 2013 m. išmokėta paramos suma siekia 2,9 mlrd. litų.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 13 d. 16:33