Agentūros darbuotojų patirtis – kolegoms iš Ukrainos
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2013.09.25

Agentūros darbuotojų patirtis – kolegoms iš Ukrainos

Agentūros darbuotojų patirtis – kolegoms iš Ukrainos
Įgyvendinant projektą „Lietuvos patirties perdavimas, diegiant Ukrainoje efektyvią nacionalinės paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai administravimo kontrolės sistemą pagal ES reikalavimus“, praeitą savaitę Lietuvoje lankėsi delegacija iš Ukrainos.
 
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), bendradarbiaudama su Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministerija, nuo šių metų birželio mėnesio įgyvendina dvišalį projektą, remiamą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. Šio projekto tikslas – suteikti konsultacinę paramą ukrainiečiams, įgyvendinantiems eurointegracinius siekius.
 
Siekdami susipažinti su Europos Sąjungos teisine baze, kuria paremta NMA veikla, taip pat su mokėjimo agentūros taikomais akreditacijos kriterijais, susijusiais su paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai administravimo kontrole, praėjusią savaitę Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministerijos bei Veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos atstovai apsilankė Lietuvoje.
 
Šių metų rugsėjo 16–19 dienomis vykusio vizito metu delegacija ne tik gilinosi į Europos Sąjungos keliamus reikalavimus sėkmingam paramos administravimui užtikrinti, susipažino su finansinio poreikio prognozių sudarymo metodika, bet ir domėjosi pasirengimu naujajam 2014–2020 m. laikotarpiui. Kartu su NMA darbuotojais buvo aplankyti Europos Sąjungos paramos gavėjai – Trakų vietos veiklos grupė, Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė.
 
Pasak projekto koordinatorės Salomėjos Rybokienės, dvišalio projekto nauda abipusė – Ukrainos institucijų atstovai turi galimybę įsitikinti Europos Sąjungos teikiamos paramos nauda ir privalumais bei susipažinti su praktikoje pasiteisinusia paramos administravimo schema Lietuvoje, o NMA darbuotojai savo ruožtu tobulina konsultacinius įgūdžius, perima naujas žinias ir semiasi tolesnio veiklos tobulinimo idėjų.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. rugpjūčio 18 d. 09:57