Agentūroje svečiavosi delegacija iš Adžarijos
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2014.11.13

Agentūroje svečiavosi delegacija iš Adžarijos

Agentūroje svečiavosi delegacija iš Adžarijos
Lapkričio 13 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) lankėsi Adžarijos autonominės respublikos žemės ūkio ministerijos 5 pareigūnų delegacija, vadovaujama viceministro Avtandilo Meskidzės.
 
Adžarija – Gruzijos autonominis regionas, esantis šios šalies pietvakariuose. Pagrindinės žemės ūkio kryptys Adžarijoje: tabako, citrusinių vaisių (mandarinų, apelsinų, citrinų), arbatmedžių auginimas. Po TSRS žlugimo dėl lėšų gyvulininkystės modernizavimui stokos šis sektorius autonominėje respublikoje taip ir neatsigavo, tačiau didelės viltys siejamos su kooperatyvų plėtra.
 
NMA – viena iš institucijų, įtrauktų į šios delegacijos viešnagės Lietuvoje, finansuojamos iš Europos kaimynystės programos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai (ENPARD) lėšų.  Susitikimo su NMA atstovais metu svečiai papasakojo apie tai, kad jų vizito Lietuvoje tikslas – kuo daugiau sužinoti apie stojimo į ES proceso ypatumus, kad netektų kartoti svetimų klaidų, apie NMA steigimo eigą, dabartinę institucijos struktūrą bei funkcijų vykdymo ir delegavimo aspektus.
 
Adžarus labai sudomino  NMA atstovų pristatymas apie ES ir nacionalinės paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai priemones ir jų administravimą, šios paramos įsisavinimo kontrolės užtikrinimą.  Kadangi Gruzija šių metų vasarą pasirašė asociacijos su ES sutartį, dabar šaliai ir jos regionams pats laikas semtis patirties šiais aktualiais klausimais. NMA  ir Adžarijos žemės ūkio ministerijos atstovai sutarė, kad šis susitikimas taps tolesnio bendradarbiavimo pagrindu.    
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2014 m. lapkričio 14 d. 11:04