Naujienos | Nacionalinė mokėjimo agentūra
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

Naujienos

Naujienų filtras

Agrarinė aplinkosauga ir klimatas (2021 m.) naujienos (16)

Rodyti visas naujienas

2022.05.12

Netrukus išmokos už tarpinius pasėlius pasieks...

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Ūkininkai, įvykdę įsipareigojimus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą „Tarpinių pasėlių auginimas ariamojoje žemėje“, kitą savaitę, pirmadienį, sulauks kompensacinių išmokų.

2022.01.25

Bus tikrinama, ar agrarinės aplinkosaugos veiklose...

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Kovo 1 d. – svarbus įsipareigojimų terminas ūkininkams, kurie vykdo Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklas.

2021.12.13

Kokių įsipareigojimų reikia laikytis vykdant veiklą...

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Žemdirbių gyvenimas vyksta nepertraukiamu būtinų ūkio darbų ciklu. Pavasario sėjos darbus jau vidurvasarį ir rudenį keičia derliaus nuėmimo rūpesčiai, o artėjant žiemai žemė ruošiama žiemojimui. Ūkininkai, kurie pasirinko vykdyti veiklą „Ražienų laukai per žiemą“, saugo dirvožemį nuo erozijos, gerina jo kokybę bei derlingumą. Pareiškėjai, šiais metais pateikę paraiškas ir siekiantys kompensacinių išmokų, įsipareigojimų turi laikytis 3 metus.

2021.08.20

Dalis pareiškėjų šienavimo darbus turi užbaigti...

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Ūkininkai, dalyvaudami Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklose, vykdo aplinkai draugišką ūkininkavimą, prisideda prie biologinės įvairovės atkūrimo ir išsaugojimo. Nors pagrindiniai šienavimo darbai pagal daugelį su plotu susijusių KPP priemonių jau turėjo būti užbaigti vasarą, dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos veiklose pareiškėjams nustatyti vėlesni terminai. Šienavimo darbus dalis pareiškėjų turi užbaigti iki rugsėjo pabaigos.
 

2021.07.19

Aktualu dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos veikloje

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Ūkininkai, dalyvaujantys priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veikloje „Tarpinių pasėlių auginimas ariamojoje žemėje“, turėtų neužmiršti laiku pasėti tarpinius pasėlius.

2021.07.15

Auga žemdirbių, pasirinkusių gamtą tausojantį...

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Susidurdami su nerimą keliančiais klimato kaitą liudijančiais faktais, temperatūros svyravimo anomalijomis, vis dažniau susimąstome apie tai, kaip kiekvienas mūsų galėtų prisidėti prie supančios gamtos išsaugojimo. Palaipsniui įsitikiname, kaip svarbu atsakingai vartoti, tausoti energiją, vandenį, kitus gamtos išteklius. Svarbūs aplinkosauginiai pokyčiai vyksta ir žemės ūkio sektoriuje – daugėja žemdirbių, kurie renkasi ekstensyvų ūkininkavimo būdą. 2021 m. deklaravimo duomenimis, dalyvauti Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinės aplinkosauga ir klimatas“ veiklose nusprendė 8 tūkst. žemdirbių.  O tai visu tūkstančiu daugiau nei prieš metus. Šie žmonės daro nepaprastai gerą darbą šalies gamtai, o taip pat ir mums visiems.

2021.06.21

Kviečiame prisijungti prie ūkininkų, gamtai palankiu...

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Žemdirbių gyvenimas vyksta nepertraukiamu būtinų ūkio darbų ciklu. Pavasario sėjos darbus jau vidurvasarį ir rudenį keičia derliaus nuėmimo rūpesčiai, o artėjant žiemai žemė ruošiama žiemojimui. Pasirinkę aplinką tausojantį ūkininkavimą žemdirbiai veiklą derina prie natūralių gamtos procesų, produktyvumą grindžia natūraliu dirvožemio, klimato ir vietovės vaisingumu. Ekstensyviai ūkininkaudami žemdirbiai prisideda prie biologinės įvairovės, stabilios ir stiprios ekosistemos išsaugojimo. Aplinką tausojantis ūkininkavimas skatinamas KPP paramos lėšomis. Viena iš gamtai palankių ūkininkavimo veiklų – „Ražienų laukai per žiemą“.

2021.06.15

Kviečiame prisijungti prie ūkininkų, gerinančių...

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Tarpinių pasėlių auginimas ariamojoje žemėje užtikrina, kad dirvožemio paviršius neliktų atviras rudens, žiemos ir ankstyvo pavasario laikotarpiais. Taip dirvožemis apsaugomas ne tik nuo vėjo ir vandens erozijos, bet kartu praturtinamas organinėmis medžiagomis bei pagerinama jo struktūra. Po auginamos pagrindinės kultūros derliaus nuėmimo įsėti tarpiniai pasėliai taip pat mažina maistinių medžiagų išsiplovimą bei padeda apsaugoti vandens telkinius nuo taršos nitratais iš žemės ūkio šaltinių. Ūkininkai, deklaruojantys tiesioginių išmokų taisyklių klasifikatoriuje nurodytus atitinkamus augalus, kviečiami prisidėti prie dirvožemio ir vandens telkinių nuo taršos saugojimo. Aplinką tausojantis ūkininkavimas skatinamas KPP paramos lėšomis.