Naujienos | Nacionalinė mokėjimo agentūra
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

Naujienos

Naujienų filtras

Agrarinė aplinkosauga ir klimatas (2020 m.) naujienos (10)

Rodyti visas naujienas

2021.03.30

Didžioji dauguma 2020 m. pareiškėjų, dalyvaujančių...

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) dar nepasibaigus mėnesiui nuo mokėjimų pradžios 97 proc. pareiškėjų išmokėjo kompensacines išmokas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą „Ražienų laukai per žiemą“ ir 89 proc. pareiškėjų pagal veiklą „Ekstensyvus šlapynių tvarkymas“. NMA 2020 m. pareiškėjams pradėjo mokėti paramą pirmosiomis kovo dienomis, kai buvo atliktos patikros dėl kovo 1 d. įsipareigojimų laikymosi.

2021.03.26

Kviečiame ūkininkus prisidėti prie melioracijos...

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Atėjęs visų taip lauktas pavasaris ir artėjantis darbymetis verčia ūkininkus sunerimti, ar visuose jų dirbamos žemės plotuose bus galima atlikti suplanuotus darbus taip, kaip geriausia jų ūkiui. Kartais gana ilgai tenka laukti, kol viduryje lauko tyvuliuojantis vanduo iš lėto susigers į žemę ar išnyks pakaitinus kaitresnei pavasario saulei. Kiekviena tokio laukimo diena brangiai kainuoja ne tik ūkininkui, bet ir po žiemos negalinčiai laiku atsigauti žemei, kuri praranda savo vertę. Pagrindinės užmirkusių plotų susidarymo priežastys – neatnaujintos melioracijos sistemos ir neprižiūrėti, apleisti melioracijos grioviai. Melioracijos sistemos ir grioviai – tai pagrindinės arterijos, surenkančios iš dirbamų laukų vandens perteklių. Tad ūkininkus, savo deklaruojamuose žemės ūkio naudmenų plotuose turinčius melioracijos griovių, kviečiame prisidėti prie jų tvarkymo ir priežiūros, kad dirbamą žemę ar žemės ūkio naudmenas apsaugotume nuo užmirkimo. Melioracijos griovių priežiūra ir ekstensyvus ūkininkavimas skatinamas Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ paramos lėšomis.

2021.03.25

Prašome Lietuvos senųjų veislių gyvulių ir...

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) siekia sumažinti už galimus pažeidimus taikomų sankcijų skaičių, todėl norėtų priminti pagrindinius įsipareigojimus pareiškėjams ir paramos gavėjams, siekiantiems gauti kompensacines išmokas už nykstančių Lietuvos senųjų veislių gyvulių ir naminių paukščių išsaugojimą.

2021.03.09

Kviečiame prisijungti prie ūkininkų, siekiančių...

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Daugelis Lietuvos regionų gali puikuotis gausybe ežerų ar ežerėlių, upių ir upelių, ypač vertiname vienintelę Baltijos jūrą, kurios trapiai ekosistemai reikalingas mūsų dėmesys ir apsauga. Tačiau bundantis pavasaris kelia nerimą ir pavojų mūsų krašto grožiui, nes kartu su tirpstančiu sniegu, pavasario lietumi į vandens telkinius iš juos supančių laukų patenka gausybė nitratų ir kitokių teršalų iš žemės ūkio šaltinių. Tai kelia didelį susirūpinimą ypač „Rizikos“ vandens telkinio baseino teritorijose. Tad ūkininkus, kurių deklaruojami žemės ūkio naudmenų plotai patenka į Aplinkos ministerijos ar jos įgaliotos institucijos nustatytus „Rizikos“ vandens telkinio baseino teritorijas, kviečiame prisidėti prie vandens kokybės juose gerinimo. Ekstensyvus ūkininkavimas skatinamas Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ paramos lėšomis.

2021.03.03

Kviečiame prisijungti prie ūkininkų, saugančių...

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Regis, ką tik gėrėjomės snieguota žiema ir didžiulėmis pusnimis, sukaustytos ledu upės ir ežerai viliojo poledinės žūklės mėgėjus, o šiandien jau stebime, kaip greitai sniego dangą tirpdo kaitrėjanti pavasario saulė. Nors atėjęs pavasaris mus visus nepaprastai džiugina, tačiau šiltėjantys orai kelia ir tam tikrų pavojų – nerimaujame ne tik dėl galimų potvynių, bet ir dėl mažiau pastebimos, tačiau gamtai ir mums visiems aktualios vandens telkinių taršos, nes kartu su tirpstančiu sniegu į vandens telkinius iš juos supančių laukų patenka daug teršalų – nepageidaujamų „dirvos ir vandens gerintojų“. Tad ūkininkus, kurių deklaruojamuose žemės ūkio naudmenų plotuose yra vandens telkinių, kviečiame prisijungti prie vandens kokybės juose gerinimo. Ekstensyvus ūkininkavimas skatinamas Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ paramos lėšomis.

2021.02.17

Pirmoji pavasario diena svarbi žemdirbiams,...

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Nors žiema užklojo laukus storu sniego patalu ir dar nesiruošia trauktis, ūkininkų, kurie dalyvauja agrarinės aplinkosaugos veiklose, prašome neužmiršti laikytis įsipareigojimų. „Ražienų laukai per žiemą“, „Tarpinių pasėlių auginimas ariamojoje žemėje“, „Ekstensyvus šlapynių tvarkymas“ – veiklos, kurios ne tik gerina dirvožemio sveikatą, bet ir sunkiu žiemos metu padeda išgyventi laukiniams paukščiams ir žvėreliams.

2021.01.25

Agrarinė aplinkosauga – vienas iš pagrindinių gamtai...

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Pastarųjų metų įvykiai, kai pasaulyje dažnėja gamtos kataklizmų, fiksuojama vis daugiau orų temperatūros anomalijų, verčia kiekvieną mūsų apmąstyti galimybes, kaip galėtume prisidėti prie klimato pokyčių stabdymo, atkurti ir išsaugoti tai, kas supo Lietuvos žmones nuo neatmenamų laikų. Palaipsniui atsisakome neatsakingo vartojimo – taupome popierių, rūšiuojame suvartotų produktų tarą, mažiname energijos, vandens sunaudojimą ar kitaip remiame pasaulyje populiarėjančią tvaraus vartojimo tendenciją. Aplinkosauginiai pokyčiai vyksta ir žemės ūkio sektoriuje – daugėja žemdirbių, pasirinkusių gamtą tausojantį ūkininkavimą. 2020 m. deklaravimo duomenimis Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinės aplinkosauga ir klimatas“ veiklose dalyvauja beveik 7 tūkst. šalies žemdirbių. Šie žmonės daro nepaprastai gerą darbą šalies gamtai, o taip pat ir mums visiems. Šiais metais planuojami ūkininkams palankūs priemonės taisyklių pakeitimai, tad artėjant naujam deklaravimo etapui kviečiame sekti aktualią informaciją ir apsvarstyti savo galimybes dėl dalyvavimo agrarinės aplinkosaugos veiklose.

2021.01.12

Ūkininkai, dalyvaujantys agrarinės aplinkosaugos...

Kategorija - Tiesioginės išmokos ir parama už deklaruotus plotus

Ūkininkams, dalyvaujantiems Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklose, primename apie įsipareigojimų terminą – kovo 1 d. Kaip vykdomi įsipareigojimai, Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai tikrins kovo pradžioje. Ypač didelis dėmesys bus skiriamas rizikingų pareiškėjų kategorijai priskiriamiems pareiškėjams, 2020 m. deklaravusiems šlapynes.