Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

D.U.K.

Raskite atsakymus į dažnai užduodamus klausimus

Tiesioginės išmokos

Turiu augalininkystės ūkį. Planuoju pasodinti graikinių riešutmedžių sodą 1,15 h atskirame žemės sklype. Riešutai bus parduodami. Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir 2016–2020 metų tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių 7.14 papunktyje nurodyta, kad tinkamas paramai plotas, kai plotis tarp eilių soduose iki 8 metrų. Pagal rekomendacijas, graikiniai riešutmedžiai turėtų būti sodinami kas 10 arba net kas 12 metrų, todėl kyla klausimas, kokio maksimalaus pločio eilės gali būti graikinių riešutmedžių sode, kad būtų mokamos išmokos. Gal yra atskiras teisės aktas, kuriame būtų nurodyti reikalavimai sodams, įskaitant ir graikinių riešutmedžių sodus. Antras kausimas dėl paramos, kaip toks sodas turėtų būti deklaruojamas pirmais ir paskesniais metais po pasodinimo. Kokios išmokos būtų mokamos už tokį sodą pirmais ir paskesniais metais?
Kada bus mokamos išmokos už avis?
Ar galima padaryti, kad elektroniniame deklaravimo portale rodytų, kas yra deklaravęs kaimyninius pasėlius ar bent deklaruotų pasėlių kodus?
Pareiškėjas, deklaravimo metu, ties pasėlių kodais ŽIR ir PUP 7 grafoje uždėjo žymą AZ. Ar galima šiuo metu tikslinti paraiškos duomenis ir žymą įrašyti 9 grafoje?
Dažnai tarpusavyje su kitais ūkininkais susikeičiame dirbama žeme, nes norime dirbti kuo didesnį plotą ir nemaišyti ūkininkauti vienas kitam. Susikeisti plotai nuomojami kito ūkininko, kaip ir kokiu dokumentu įrodyti, kad galiu dirbti šią žemę, nes deklaruojant virš 1 ha. reikia įrodyti iš kur tą žemę gavau ir kokiu pagrindu dirbu?
Jei buvo deklaruojamas žirnių laukas, jis buvo deklaruojamas ir dėl žalinimo priemonės, tačiau dėl lietingo rudens pareiškėjas negali pilnai nupjauti, o tuo labiau apsėti iki lapkričio 1 dienos. Ką reikėtų pareiškėjui daryti?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10