Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2018.10.11

Pateikti paraiškas laiko liko nedaug

Pateikti paraiškas laiko liko nedaug
Spalio 31 d. baigiasi paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškų priėmimo terminas, kai vėlavimą lėmė nuo pareiškėjo valios nepriklausančios (force majeure) aplinkybės. Po šios dienos paraiškos nebus priimamos.
 
Šiais metais ūkininkai paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškas galėjo teikti pavėluotai iki liepos 3 d. Tačiau, jei paraiškos nebuvo galima pateikti dėl nuo pareiškėjo valios nepriklausančių aplinkybių, galutinis paraiškos teikimo terminas – spalio 31 d. Paminėtina, kad apie force majeure aplinkybes pareiškėjas ar jo įpėdinis turi pranešti per 15 darbo dienų nuo to dienos, kai sužinojo arba galėjo apie jas sužinoti.
 
Apie nepriklausančias nuo pareiškėjo valios aplinkybes pareiškėjas turi informuoti seniūnijos ar konsultavimo biuro darbuotoją, kartu su paraiška pateikdamas prašymą priimti pavėluotą paraišką bei vėlavimo priežasties patvirtinimo dokumentus. Paraiškos duomenis į Paraiškų priėmimo informacinę sistemą (PPIS) įveda prašymą gavęs darbuotojas, o vėlavimo priežasties pagrindimo dokumentai siunčiami raštu Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA). Taip pat pareiškėjas gali savarankiškai užpildyti paraišką, prisijungęs prie PPIS per elektroninę bankininkystę, bet vėlavimo pagrindimo dokumentus jis privalo išsiųsti NMA paštu. Galutinį sprendimą dėl vėluojančios paraiškos priėmimo (nepriėmimo) priima NMA.
 
Naudinga informacija:
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. spalio 11 d. 11:00