Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2018.04.11

Transliacijoje pristatytas artėjantis deklaravimas

Transliacijoje pristatytas artėjantis deklaravimas
Vakar, balandžio 10 d., vyko tiesioginė transliacija iš Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos apie balandžio 16 d. prasidėsiantį žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimą.
 
Didžiajai daliai ūkininkų itin aktualią temą pristatė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Išmokų už plotus skyriaus vedėjas Tadas Švilpauskas ir Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Žemės ūkio paramos departamento direktorė Enrika Raibytė, taip pat atsakyta į transliacijos metu užduotus klausimus.
 
Pradėdamas transliaciją ŽŪM atstovas Tadas Švilpauskas atkreipė dėmesį, kad esminių pokyčių šių metų tiesioginių išmokų srityje nėra numatyta. Pagrindinės sritys, į kurias orientuojamasi – tai administracinės naštos ūkininkams mažinimas, paramos tikslingumo didinimas, sankcijų mažinimas, deklaravimo proceso optimizavimas. T. Švilpausko prezentacijoje, kurią galite rasti čia, aptartos aktualios ūkininkams naujovės, susijusios su tiesioginių išmokų taisyklėmis, planuojami pokyčiai mažiau ūkininkauti palankiose vietovėse bei pristatytos dvi naujos aplinkosaugos paramos priemonės.
 
Antrojoje tiesioginės transliacijos dalyje Žemės ūkio paramos departamento direktorė Enrika Raibytė apžvelgė 2017 m. deklaravimo rezultatus ir 2018 m. NMA veiklos prioritetus – tai sankcijų prevencija, patikrų skaičiaus mažinimas, orientacija į rizikingus subjektus, nuotolinių patikrų didinimas. Taip pat vienu iš pagrindinių tikslų išlieka tiesioginių išmokų mokėjimų greitis. E. Raibytė pažymėjo, kad pareiškėjų, kurie deklaruodami pasirinks elektroninį informacijos gavimo būdą, paraiškos bus vertinamos greičiau.
 
Su E. Raibytės prezentacija susipažinti galite čia.
 
Transliacijos metu atsakyta į dalį dalyvių užduotų klausimų. Atsakymai į klausimus, į kuriuos nepavyko atsakyti dėl laiko stygiaus, bus pateikti elektroniniu paštu bei paskelbti NMA interneto svetainės skiltyje „Dažniausiai užduodami klausimai“.
 
Transliacijos pabaigoje simbolinėmis NMA dovanomis buvo apdovanoti trys aktualiausius klausimus uždavę žiūrovai.
 
Šios vaizdo transliacijos organizuojamos bendradarbiaujant su Nacionaline M. Mažvydo biblioteka.
 
Transliacijos įrašą galite rasti čia.
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2018 m. balandžio 12 d. 15:24