Apskritajame stale – žuvininkystės sektoriaus atstovų diskusijos
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.11.24

Apskritajame stale – žuvininkystės sektoriaus atstovų diskusijos

Apskritajame stale – žuvininkystės sektoriaus atstovų diskusijos
Lapkričio 23 d. į apskritojo stalo diskusiją aptarti aktualius paramos žuvininkystės sektoriui klausimus su Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) ir Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) darbuotojais rinkosi žuvininkystės sektoriaus atstovai.
 
Tokio pobūdžio diskusijos reguliariai organizuojamos siekiant aptarti Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014-2020 m. veiksmų programos administravimą. Programą administruojančios NMA direktorius Erikas Bėrontas renginio pradžioje trumpai apžvelgė 2017 m. paraiškų surinkimo statistiką, paminėjo, kad pagal įvairias programos priemones jau išmokėta 5,5 mln. Eur paramos. NMA vadovas taip pat pabrėžė, kad viena iš svarbiausių NMA veiklos užduočių, numatytų atnaujintoje organizacijos veiklos strategijoje, yra prevencinių priemonių, mažinančių pareiškėjų daromų pažeidimų, tuo pačiu – ir sankcijų – skaičių, taikymas.
 
Pirmoje renginio dalyje aptartos pagrindinės paraiškų vertinimo problemos, pavyzdžiui, nepilnai užpildomos paraiškos, nepateikiami būtini dokumentai, nepagrindžiamas projektų tikslingumas ir kt. Tikslinant šiuos duomenis, ilgėja ir paraiškų vertinimo laikas.
 
Tai, kaip išvengti pažeidimų, įgyvendinant projektus, aptarta antrojoje diskusijos dalyje, kuomet išanalizuoti dažniausiai pasitaikantys pažeidimai, pateikti konkretūs pavyzdžiai.
 
Pristatyta ir pirkimų vykdymo, įgyvendinant projektus, tema,  atkreiptas dėmesys į svarbias nuostatas, kaip be klaidų vykdyti pirkimus, pristatyti naujausi teisės aktų pakeitimai.
 
Susitikimo su žuvininkystės sektoriaus atstovais ir socialiniais partneriais metu ne tik išgirsti naudingi pasiūlymai, bet ir rasti atsakymai į ne vieną klausimą. Taip pat, atsižvelgiant į apskritojo stalo metu kilusias diskusijas, bus sudarytas veiksmų planas, kurį netrukus bus galima rasi NMA interneto svetainės skiltyje „Socialiniai partneriai“.  Primename, kad socialiniai partneriai visada gali teikti su NMA veikla susijusius pasiūlymus el. paštu crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnBhcnRuZXJpc0BubWEubHQiPnBhcnRuZXJpc0BubWEubHQ8L2E+:xx
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. lapkričio 24 d. 15:55