Susitikimai su vietos veiklos grupėmis – reikalingi
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.10.25

Susitikimai su vietos veiklos grupėmis – reikalingi

Susitikimai su vietos veiklos grupėmis – reikalingi
Vakar vyko konferencija, skirta vietos veiklos grupių (VVG) strategijų, įgyvendinamų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonę „Leader programa“, aktualijoms aptarti. Jos metu buvo aktyviai diskutuojama ir dalijamasi nuomonėmis bei patirtimis.
 
Rugsėjo mėnesį patvirtintos vietos projektų administravimo taisyklės leidžia vietos plėtros strategijoms įsibėgėti. Kai kurios VVG jau skelbia kvietimus, kitos ruošiasi tai padaryti greitu metu, todėl į vakar vykusią konferenciją, kurią organizavo Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), pasidalinti patirtimi VVG strategijų įgyvendinimo klausimais susirinko nemažai VVG atstovų ir kitų suinteresuotų asmenų iš visos Lietuvos.
 
Renginį pristatęs NMA direktorius Erikas Bėrontas pabrėžė, kad tik abiem pusėms diskutuojant bus galima sutarti tam tikrais klausimais ir priimti naudingus sprendimus, paragino išklausyti parengtus pranešimus, tuomet pasidalinti nuomonėmis ir pastebėjimais. Renginio dalyviams buvo skaityti keli aktualūs pranešimai. Agentūros Kaimo vystymo programų skyriaus vedėja Virginija Liukpetrytė apžvelgė vietos plėtros strategijų administravimo aktualijas, atkreipė dėmesį į dažniausiai daromas projektų vykdytojų klaidas įgyvendinant strategijas, atsakė į dažniausiai kylančius pareiškėjų klausimus pateikus paraišką ar įgyvendinant projektą. Pažeidimų prevencijos, administravimo ir rizikų valdymo skyriaus atstovas Audrius Ilgevičius supažindino dalyvius su galimais rizikų padaryti pažeidimą atvejais įgyvendinant projektus – sukurtas dirbtines sąlygas ir kt., dalinosi žiniomis, kas yra pažeidimas, kaip jį identifikuoti, ką daryti jį identifikavus bei kaip minėtų pažeidimų išvengti.
 
Taip pat buvo aptarta itin aktuali pirkimų tema, pristatytas pirkimų vykdymas tiek pagal įstatymą, tiek pagal taisykles, buvo aktyviai diskutuojama pirkimo derinimo, išankstinio projektų vertinimo klausimais. Pranešimą apie pirkimų aktualijas konferencijos dalyviams skaitė Viešųjų pirkimų skyriaus atstovė Lina Kandyba. Atsakymus į susirinkusiesiems rūpimus klausimus teikė ir kiti NMA atstovai, taip pat kolegos iš Žemės ūkio ministerijos – žemės ūkio ministro patarėjas Dalius Žilinskas, Kaimo plėtros departamento Alternatyviosios veiklos skyriaus patarėja Ilona Javičienė.
 
Kaip pastebėjo VVG atstovai, tokie susitikimai su NMA ir ŽŪM atstovais yra itin naudingi ir reikalingi bei prisideda prie sklandesnio ir greitesnio vietos plėtros strategijų įgyvendinimo.
 
Konferencijos metu skaitytus pranešimus rasite čia:
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. spalio 27 d. 10:16