Miškus gražinti padeda ES parama
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.10.20

Miškus gražinti padeda ES parama

Miškus gražinti padeda ES parama
Vakar vykusioje apskritojo stalo diskusijoje aptartos paramos miškininkystei aktualijos.
 
Šiemet rinktos paraiškos paramai gauti pagal penkias paramos miškininkystei priemones. Kadangi prašoma parama nei pagal vieną priemonę neviršijo skirtosios, pasinaudoti ja tebelieka ir finansinių išteklių, ir galimybių. Kokių veiksmų reikėtų imtis siekiant paskatinti kreiptis paramos, didinti susidomėjimą ja, svarstė diskusijos dalyviai – Lietuvos miškų savininkų asociacijos, Privačių miškų savininkų asociacijos nariai, Žemės ūkio, Aplinkos ministerijų atstovai, NMA darbuotojai.
 
Šiuo metu pagal 2014-2020 m. laikotarpio paramos miškininkystei priemones jau išmokėta beveik 6 mln. Eur, panaudotų miškų veisimui, investicijoms į technologijas, infrastruktūros gerinimui ir kitoms sritims. NMA Antrojo projektų vertinimo ir administravimo skyriaus vedėja Genovaitė Beniulienė apžvelgė paraiškų rinkimus ir vertinimo eigą, atkreipė dėmesį į svarbiausius įsipareigojimus, pateikė svarbiausius patarimus, padėsiančius sklandžiai įgyvendinti projektus. Pranešimą galite rasti čia.
 
Viena iš svarbiausių NMA veiklos užduočių, numatytų atnaujintoje jos veiklos strategijoje – taikant prevencines priemones, mažinti pareiškėjų daromų pažeidimų bei sankcijų skaičių. Tad renginio metu taip pat buvo kalbėta, kaip išvengti pažeidimų, pristatyta patikrų ir pažeidimų tyrimų praktinė patirtis. Redos Urbonaitės pranešimą galite rasti čia.
 
„Mūsų tikslas bendras - kad miškai būtų puoselėjami ir prižiūrimi, o juose lankytis būtų gera,“ -  pažymėjo renginyje dalyvavęs Lietuvos miškų savininkų asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis.
 
Dėkojame diskusijos dalyviams už aktyvų dalyvavimą renginyje bei pateiktus pasiūlymus, kurių įgyvendinimas artimiausiu metu bus numatytas veiksmų plane. Primename, kad pasiūlymus paramos administravimo tobulinimui visada galima teikti el. paštu crypt:PGEgaHJlZj0ibWFpbHRvOnBhcnRuZXJpc0BubWEubHQiPnBhcnRuZXJpc0BubWEubHQ8L2E+:xx
 
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. spalio 20 d. 14:40