Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
Naujienų filtras
2017.08.08

NMA darbuotojai lankė Kauno rajono paramos gavėjus

NMA darbuotojai lankė Kauno rajono paramos gavėjus
Rugpjūčio 3 d., tęsiant renginių ciklą „NMA darbuotojai – arčiau paramos gavėjų“,  Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) darbuotojai antrą kartą susitiko su paramos gavėjais.
 
Vizitai organizuojami siekiant gerinti komunikaciją su NMA klientais, esamais ir galimais pareiškėjais bei paramos gavėjais, tobulinti paramos administravimo mechanizmą.
 
Pirmiausia NMA darbuotojai aplankė Kauno rajone įsikūrusią Dubravos eksperimentinę mokomąją miškų urėdiją. Ši urėdija veiklą vykdo tik 60 metų ir yra viena jauniausių urėdijų Lietuvoje.
 
Urėdija parama naudotis pradėjo dar 2004–2006 metų paramos laikotarpiu, o 2010 metų vasarą įsimintinam škvalui nusiaubus urėdijai priklausančius miškus, jai buvo skirta parama stichinių nelaimių paveiktų miškų atkūrimui.
 
Šiandien audros padariniai ištaisyti, o urėdijoje apsilankiusieji stebėjosi jos modernumu – čia įkurtas ypač šiuolaikiškas medelynas. Medelyne įrengtas šaldytuvas, skirtas laikyti miško sodmenis, pastatytas gamybinis pastatas su modernia konteinerių užpildymo, sėjimo ir plovimo įranga ir keturi net 1300 m² ploto šiltnamiai su lauko aikštelėmis ir modernia laistymo bei mikroklimato reguliavimo sistema. Šis medelynas unikalus tuo, jog yra pirmasis medelynas Lietuvoje, kuriame sodmenys išauginami konteineriuose – taip net dukart sutrumpinamas sodmenų išauginimo laikas. Anksčiau medelynas kasmet realizuodavo maždaug po 1,5 mln. sodmenų, tačiau, taikant naująjį sodmenų auginimo metodą, jau po kelerių metų čia bus galima realizuoti po 5–6 mln. sodmenų kasmet. Ypač didelį įspūdį paliko medelyno lauko aikštelės panorama – tarp iš toli vos akimi įžiūrimų bręstančių sodinukų pūpso statybų metu išsaugotas didingas ąžuolas, saugantis „mažylius“ ir menantis praeities kartas.
 
Po apsilankymo urėdijoje darbuotojai išvyko susipažinti su Lietuvoje vis dar egzotiška ūkio šaka – sraigininkyste. Pavuolio kaime, esančiame Kaišiadorių rajone, Ernestas Vaičius su žmona Daiva jau šešerius metus ekologiškai augina Helix Aspersa Maxima ir Helix Aspersa Muller veislių sraiges. Šis ūkis yra vienas iš trijų stambiausių sraiges tiekiančių ūkių Lietuvoje. Jis išsiskiria tuo, jog vienintelis savarankiškai perdirba galutinius sraigių produktus. Per metus ūkyje išauginama apie 5 tonas sraigių, o pagaminta produkcija iškeliauja tiek į skirtingus Lietuvos miestus, tiek į užsienio šalis. Sraigės ūkyje auginamos specialiai įrengtuose šiltnamiuose ir lauko voljeruose, o maitinamos tik ūkyje užaugintomis daržovėmis ir specialiu sraigėms maitinti skirtu pašaru. Ūkininkas papasakojo, jog atėjus sraigių surinkimo laikui, į talką suvažiuoja visa šeima, bei pripažino, jog verslo pradžia lengva nebuvo – didžioji dalis vienu metu veiklą pradėjusių ūkių jau nebeegzistuoja. Nepaisant to, Vaičiai dabar džiaugiasi saldžiais darbo vaisiais bei planuoja ir toliau plėsti savo ūkį.
 
Vizitų metu buvo ne tik susipažįstama su ūkių veikla, tačiau ir aptariami su paramos administravimu susiję klausimai, diskutuojama, kaip būtų galima pagerinti su projektų vertinimu ir administravimu susijusius procesus.
 
Paskutinio atnaujinimo data: 2017 m. rugpjūčio 8 d. 11:08